Zamknij

Dwa medale śremianina na Mistrzostwach Świata!

13:25, 04.04.2019 J.K Aktualizacja: 12:06, 05.04.2019
Skomentuj

W dniach 23-30 marca w Toruniu odbyły się Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce Masters. Reprezentacja Polski zdobyła aż 182 medale, a wkład w ten dorobek miał również śremianin Wiesław Musiał.

Zamieszkały w naszym mieście regularny uczestnik międzynarodowych zawodów lekkoatletycznych weteranów powiększył swoją kolekcję o dwa krążki – złoto w pięcioboju (4204 pkt.) oraz srebro w skoku w dal (5,26m). Kolejny medal był blisko w trójskoku (4. miejsce, 11,08m), natomiast bieg na 60 m przez płotki śremianin ukończył na 8 miejscu.

„Jestem zadowolony” - skomentował swój występ Musiał - „ Jestem już rok starszy, muszę rywalizować z młodszymi zawodnikami, którzy właśnie weszli do mojej kategorii wiekowej (M60). Poza tym, ze względu na obowiązki zawodowe, ostatni trening mogłem odbyć tydzień przed mistrzostwami. Byłbym zadowolony z trzech brązowych medali, ale rzeczywistość weryfikuje plany. Cieszy złoto i kolejny Mazurek Dąbrowskiego”.

W mistrzostwach, które odbyły się w Arenie Toruń wzięło udział ponad 4 tysiące sportowców z 88 krajów. Kilkusetosobowa reprezentacja Polski wywalczyła 182 medale - 60 złotych, 64 srebrne i 58 brązowych – co pozwoliło zająć trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej.

Wyniki śremianina: trójskok – 4 miejsce (11,08m), skok w dal – 2 miejsce (5,26 m), pięciobój – 1 miejsce (4204 pkt. - 60m ppł – 9,52s, skok w dal – 5,32m, pchnięcie kulą 5kg – 11,93m, skok wzwyż – 1,60m, bieg 1000m – 3:52.83), 60m ppł – 8 miejsce (10.01s)