Podopieczne UKS tańczyły w Bydgoszczy, Orliki gromią...

15:22, 15.05.2019 J.K Aktualizacja: 15:25, 15.05.2019
Skomentuj

Turniej tańca w Bydgoszczy

Za dziewczynkami z sekcji tanecznej UKS Śrem kolejny weekend w zielonych barwach. Tancerki sumiennie ćwiczyły nowe kroki i choreografie pod okiem instruktorki Zuzi Bąk, by po raz kolejny zachwycić jury i publikę w Bydgoszczy, tym razem na turnieju tańca „Solo Duet 2019”. Gratulujemy znakomitych osiągnięć!

W kategorii formacji do lat 11. pierwsze miejsce zajęły niezastąpione dziewczyny z Likkle Chaka!

Grupa Bad Groovin zajęła czwarte miejsce wśród formacji od 12 do 16 lat

Świetnie poradziły sobie również tancerki z Mad Squad, które ulokowały się na miejscu piątym w kategorii 12-16 lat

Najstarsze dziewczyny z klubu, I-Gyals, zdobyły szóste miejsce w kategorii zespołów powyżej 16 roku życia

DERBY ORLIKÓW 2008

Pomalowali Śrem na zielono

Warta Śrem – UKS Śrem 3:16

Jeszcze trzy lata temu drużyna Orlików UKS Śrem zmagała się w drugiej lidze, zazdroszcząc swoim rówieśnikom z Warty Śrem wcześniejszego awansu do I ligi. Po osiągnięciu awansu przez Zielonych w zeszłym sezonie do końca trwała walka o utrzymanie się w I lidze. Dziś zwieńczeniem trzyletniej pracy szkoleniowej kilku trenerów, Orliki 2008 znajdują się w czołówce tabeli i odnoszą coraz bardziej spektakularne zwycięstwa. Nie inaczej było w ubiegłą sobotę, 11 maja, kiedy wysoko pokonali kolegów z Warty Śrem. Tym samym potwierdzili postęp poczyniony w ostatnim roku. Na wiosnę drużyna prowadzona przez trenera Cyraka poniosła jedynie jedną porażkę z Lechem Poznań oraz wygrała pięć meczów z rzędu. Dobra praca na treningach oraz jakość prowadzonych przez Jerzego Cyraka treningów indywidualnych dają spodziewane efekty. Tak trzymać Zieloni!

SENIORZY

Pięć finałów do awansu

Uchorowo - UKS Śrem 1:3

Kolejne trzy punkty w drodze do A klasy zdobyli Seniorzy UKS Śrem. Mecz wygrali 3:1, lecz gdyby ich skuteczność uległa poprawie, wynik mógłby być zdecydowanie wyższy. Spotkanie zaczęło się bardzo dobrze, bo już w 3 minucie Maciej Nawrot zdobył pierwszą bramkę. Na drugą bramkę Seniorom przyszło czekać do 37 minuty - wtedy to w polu karnym sfaulowany został Mateusz Rochowiak, a pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Dawid Biernat. W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Kolejne akcje i niewykorzystane sytuacje zemściły się i nieoczekiwanie gospodarze strzelili bramkę kontaktową. Na całe szczęście spokojną końcówkę meczu zapewnił Maciej Bąkowski, strzelając gola na 3:1.

Skład: T. Nowaczyk, M. Kolański, M. Szymański, N. Nawrot, B. Frankiewicz, D. Biernat, M. Rochowiak, H. Szymański, R. Sznura, N. Konieczny, J. Strzelec, M. Bąkowski, P. Gawarecki, K. Michalak, P. Buliński, K. Kistowski