Pierwsza runda Pucharu Polski za Seniorami UKS Śrem

13:54, 04.08.2020 J.K Aktualizacja: 17:43, 04.08.2020
Skomentuj

UKS Śrem ? Lotnik 1997 Poznań 0:1

Pierwsza runda Pucharu Polski za Seniorami UKS Śrem. W sobotę, 1 sierpnia, drużyna trenera
Piotra Tomaszczaka zmierzyła się na własnym boisku z rywalem z Poznania. Do przerwy nie
było sytuacji klarownych zarówno ze strony śremian, jak i przeciwników. Do ożywienia doszło
po przerwie, a gra obu zespołów nabrała tempa. W 73 minucie przed szansą wykorzystania
rzutu karnego, po ładnej akcji całej drużyny stanęli Zieloni, ale podobnie, jak w ostatnim meczu
? również i w tym nie zamienili jej na bramkę. Dwie minuty później, po długim podaniu w pole
karne bramkę zdobyli rywale, a próby wyrównania wyniku przez śremski zespół nie przyniosły
rezultatu. W końcówce spotkania przeciwnicy za wszelką cenę próbowali zatrzymać akcje
gospodarzy, za co otrzymali żółte kartki. Straty jednej bramki nie udało się już niestety odrobić i
Zieloni wynikiem 0:1 zakończyli grę w Pucharze Polski po bardzo wyrównanym meczu z dobrze
zorganizowaną drużyna Lotnika Poznań.
Trener Piotr Tomaszczak: Seniorom znów trafił się dobry przeciwnik, który chciał grać, a nie
wybijać piłkę. Choć z upływem każdej minuty Zieloni próbowali stwarzać sytuacje, nic z tego nie
wynikało i wynik do końca nie uległ zmianie. Bez wątpienia pozytywem spotkania była gra w
obronie, jednak Seniorzy muszą skupić się teraz na elementach do poprawy. Mają czas do
pierwszego meczu ligowego, więc myślę, że z biegiem czasu zawodnicy będą realizować moje
założenia w stu procentach.
Skład: Nowaczyk, Gapys, Sosnowski, Urbaniak, Kabaj, Szymański, Hauf, Nawrot, Ziaja,
Strzelec, Kufliński, Wojciechowski, Wojciechowski, Szymański, Idkowiak, Kędziora, Kościuszko