Zamknij
REKLAMA

Jakie opcje na spędzenie ferii mają dzieci w Śremie?

14:19, 05.01.2021 | J.K
Skomentuj
REKLAMA

Ferie zimowe w czasach pandemii. W tym roku wyjątkowo inne niż zwykle. Na jakie atrakcje mogą liczyć dzieci i młodzież w Śremie? 

Dnia 04.01.2021 r. rozpoczęły się trwające 2 tygodnie ferie zimowe. Wyjątkowo w tym roku termin ferii wyznaczono taki sam dla każdego województwa w Polsce. Na czas ferii rząd zadecydował o poluzowaniu obostrzeń, zawieszono obowiązujący dotychczas zakaz przemieszczania się osób poniżej 16. roku życia bez opieki rodzica lub prawnego opiekuna od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00.
W tym roku ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju dopuszczono podczas tegorocznych ferii dopuszczone zostały tylko dwie formy zorganizowanego wypoczynku, czyli półkolonie dla uczniów klas I-IV szkoły podstawowej oraz obozy szkoleniowe dla uczniów szkół mistrzostwa sportowego i oddziałów mistrzostwa sportowego w szkołach ogólnodostępnych.

Czy w Śremie wykorzystano te możliwości?
„Śremski Sport” zorganizował półkolonię dla dzieci odbywającą się w 2 terminach: 4-8 stycznia i 11-15 stycznia. Podczas półkolonii odbywają się zajęcia sportowo-rekreacyjne oraz nauka pływania.


Kolejną propozycją również dla uczniów klas IV-VI są zajęcia na terenie SP6 w Śremie „Sport – lekarstwem na zdrowie”, na które zaprasza Akademia Piłkarska Młoda Warta. Terminy półkolonii to: 4-8 stycznia i 11-15 stycznia. W ofercie znajduje się mnóstwo gier i zabaw sportowych oraz gadżety i upominki od partnerów wspierających.


W domu też można spędzić efektywnie czas wolny. „Ferie w domu z Relaxem” to propozycja Klubu Relax. W ramach programu przez okres trwania ferii udostępniane będą krótkie filmiki z ciekawymi zajęciami dla dzieci.
Poza tym prognozowane są opady śniegu. Może uda się, że podczas ferii dzieci będą miały okazję wyjść na sanki lub lepić bałwany?

Martyna Makałowska

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz