Zamknij

Ostatni sprawdzian przed ligą. Rozgrywki A-klasy ruszają w weekend!

04:22, 22.04.2021 J.K Aktualizacja: 04:25, 22.04.2021
Skomentuj

Lider Swarzędz był ostatnim rywalem sparingowym drużyny Seniorów UKS Śrem. Podopieczni Piotra Tomaszczaka wygrali pojedynek 2:1.

W ocenie szkoleniowca Seniorów, Lider był najlepszym i najbardziej wymagającym rywalem w trakcie całego okresu przygotowawczego. Mecz przebiegał pod dyktando gospodarzy, a Zieloni szczególnie wyróżniali się w pierwszej połowie. Były szanse nawet na trzy bramki, jednak do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis. Drugie 45 minut rozpoczęło się od rzutu karnego dla piłkarzy ze Swarzędza. Był on konsekwencją niefortunnego zagrania przy otwarciu gry. Bramkarz gospodarzy, Piotr Mańczak, poradził sobie świetnie i uchronił drużynę od straty bramki. Najpierw bramkę zdobył Michał Wojciechowski, a później podwyższył Stanisław Szczepaniak. Zieloni mieli jeszcze kilka dogodnych sytuacji, ale nie zdołali ich wykorzystać. Goście doszli do głosu w końcówce meczu, kiedy po dwóch indywidualnych błędach śremian, zdobyli bramkę na 2:1.

Pierwszy mecz rundy rewanżowej, Seniorzy UKS Śrem rozegrają w niedzielę na boisku w Pępowie. Ich rywalem będzie lider tabeli A-klasy, Dąbroczanka Pępowo. - Szykujemy się na ciężki bój, drużyna w ostatnich miesiącach osiągnęła niesamowity progress. Jestem dobrej myśli! - mówił Piotr Tomaszczak.

Początek meczu o godzinie 15:00.