Zamknij

Remis w Pniewach. Zemściły się niewykorzystane sytuacje

09:32, 03.05.2021 J.K Aktualizacja: 09:33, 03.05.2021
Skomentuj

W piątkowe popołudnie 30 kwietnia, Juniorzy Młodsi UKS Śrem udali się do Pniew, aby rozegrać drugi tej wiosny mecz mistrzowski z tamtejszymi Orłami. W pierwszej rundzie Zieloni na własnym boisku pokonali rywali aż 7:1 i do Pniew udawali się jako faworyt. Mimo to weekend majowy nie sprzyjał pod względem liczebności zawodników i być może to miało wpływ na końcowy wynik.

Piłkarze UKS Śrem rozpoczęli mecz bardzo ospale. Gra na trawiastym boisku sprawiała im wiele problemów - z przyjęciem i podaniem piłki. Przez to gospodarze wykorzystywali błędy podopiecznych Mariusza Kułaka i w ciągu 10 minut oddali kila strzałów w kierunku Zielonych. W 7 minucie Jan Zdziechowski skapitulował i po pięknym strzale zza pola karnego piłka jeszcze odbiła się od słupka i wpadła do bramki. Śremianie stopniowo przejmowali kontrolę nad meczem i od 20 minuty to oni już narzucili swój styl gry, pod który podpasowali się zawodnicy z Pniew. W 25 minucie Olek Wojciechowski wyszedł sam na sam z bramkarzem i posłał piłkę tuż przy interweniującym bramkarzu gospodarzy, doprowadzając do remisu. Dwie minuty później, zawodnik z Pniew nie wykorzystał rzutu karnego, po wcześniejszym zagraniu ręką przez Kacpra Durzyńskiego. Za to w 45 minucie, tuż przez przerwą, wynik na 2:1 dla UKS Śrem podniósł Antek Kowalski. Śremianin z okolicy linii pola karnego wycelował piłkę wprost w okienko pniewskiej bramki.

W drugiej połowie, Zieloni ponownie rozdawali karty, a gospodarze szukali wyłącznie kontry. Do 75 minuty UKS mógł już prowadzić minimum kilkubramkową przewagą, jednak niewykorzystane sytuacje nakręcały gospodarzy. W 88 minucie arbiter ponownie podyktował rzut karny dla gospodarz. I znów po zagraniu ręką w polu karnym, tym razem przez Maksa Bartza. Tym razem strzał z jedenastu metrów został wykorzystany i doprowadziło to do remisu 2:2. Mimo usilnych prób, UKS już nie zdołał zmienić wyniku i obie drużyny podzieliły się punktami. Jak głosi stare porzekadło „niewykorzystane sytuacje się mszczą” i tak było w tym meczu.