Zamknij

Michał Żyliński zdobył I. miejsce i do Śremu wrócił z Pucharem Europy!

15:41, 07.05.2021 M.M Aktualizacja: 16:08, 07.05.2021
Skomentuj

Michał Żyliński to śremski sportowiec, którego pasją jest parakolarstwo. Śremianin kilkakrotnie zdobył i nadal utrzymuje tytuł Wice Mistrza Polski. Poza tym reprezentował nasz kraj podczas Mistrzostw Świata we Włoszech i w Holandii (10. i 13. miejsce), Pucharu Świata w Belgii (również 13. miejsce) oraz Pucharu Europy w Polsce i na Słowacji (czterokrotnie 2. miejsce).

Podczas minionej majówki odniósł kolejny, już teraz swój największy sukces! Michał Żyliński okazał się być niepokonany dla swoich rywali podczas zawodów II Hetman Para-Cycling Cup 2021 w Lublinie. Zawodnik zdobył podium w kategorii MH1-2, a dokładniej zgarnął Puchar Europy.

A jak skomentował wydarzenie sam zwycięzca?

Zawody Pucharu Europy w Lublinie to bardzo wymagający wyścig czteroetapowy składający się z jazdy indywidualnej na czas oraz trzech wyścigów ze startu wspólnego. W tym roku pogoda nas nie rozpieszczała, ponieważ było zimno i podczas większości etapów padał deszcz. Warunki były niesprzyjające do tego stopnia, że jeden z etapów został dla nas odwołany, a więc rywalizacja zakończyła się na trzech etapach, w ciągu trzech dni.
Udało mi się wywalczyć I. miejsce w swojej kategorii, co naprawdę bardzo cieszy. Jest to pierwsze zwycięstwo w zawodach tej rangi i mam nadzieję, że nie ostatnie! Taki sukces zdecydowanie motywuje do dalszej pracy. Na horyzoncie mam teraz Mistrzostwa Polski w przyszłym miesiące, których termin planowany jest na 19-20 czerwca w Śremie. Tak więc wszystkich serdecznie zapraszam!

Karierę Michała Żylińskiego możecie śledzić na facebookowym fanpage Zero Zalamki - Michal Zylinski Para-Cycling