Zamknij

Michał Żyliński po raz kolejny do Śremu przywiózł Puchar Europy!

12:35, 19.07.2021 | M.M
Skomentuj
REKLAMA

W dniach 17 – 18 lipca br. w słowackim mieście Púchov odbyły się coroczne Mistrzostwa o Parakolarski Puchar Europy UCI.

Oczywiście na zawodach tak wysokiej rangi nie mogło zabraknąć śremskiego parakolarza Michała Żylińskiego. Śremianin jako reprezentant Polski startował w wielu mistrzostwach. Również walczył już dwukrotnie o Puchar Europy w Púchov zajmując 2. miejsce.

W maju br. odniósł wielki sukces. Podczas zawodów II Hetman Para-Cycling Cup 2021 w Lublinie pokonał swoich rywali i do domu wrócił z Pucharem Europy.

Teraz Michał może pochwalić się kolejnym zwycięstwem!

Podczas lipcowych zawodów na Słowacji pierwszego dnia odbył się wyścig ze startu wspólnego. Zawodnicy do pokonania mieli pętlę o długości ponad 20 km. Michał ukończył wyścig na 2. pozycji.

Natomiast w drugi dzień podczas indywidualnej jazdy na czas na dystansie ponad 12 km, śremianin w swojej kategorii był bezkonkurencyjny i zajął 1. miejsce, tak samo jak w klasyfikacji generalnej MH1+MH2, której podium wyglądało następująco:

  1. Michał Żyliński
  2. Manuel Scheichl
  3. Patrik Jahoda

"Warunki były bardzo wymagające, ponieważ podczas całych zawodów towarzyszyły nam upały ok. 30 st., także były to ciężkie wyścigi. Bardzo cieszy mnie to zwycięstwo.

Dziękuję za wsparcie i umożliwienie wyjazdu sponsorom i patronom, szczególnie firmom Norsk Hydro, Śremskie TBS, Urzędowi Miasta i Gminy Trzcianka oraz NOVOL i Interak, dzięki którym wyjazdy na wszystkie międzynarodowe zawody były możliwe" - skomentował Michał.

(M.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%