Zamknij
REKLAMA

Wielkie wydarzenie sportowe w gminie Śrem już w ten weekend! To nie będzie zwykły wyścig!

12:42, 22.09.2021 | M.M
Skomentuj
REKLAMA

Wielkie wydarzenie sportowe w gminie Śrem odbędzie się już w ten weekend! XIII Mistrzostwa Polski w Para-Kolarstwie po raz pierwszy zorganizowane zostały w Wielkopolsce, i to jeszcze w Śremie!

W sobotę i niedzielę (25-26 września) kilkudziesięciu zawodników z całego kraju będzie walczyć o medale oraz tytuły mistrzowskie w kilkunastu kategoriach. W zawodach wezmą udział para-olimpijczycy i medaliści Mistrzostw Świata oraz Mistrzostw Europy, z którymi będzie też okazja poznać się bliżej podczas wydarzenia.  

Od godz. 10:00 w sobotę para-kolarze będą się ścigać podczas Indywidualnej Jazdy na Czas, do przejechania będzie pętla o długości 12 940 m w jak najkrótszym czasie.

W niedzielę odbędzie się Wyścig ze Startu Wspólnego. Ok. godz. 10:00 wystartują zawodnicy na tzw. handbike'ach, natomiast o 12:30 wyruszą uczestnicy kategorii C i T. Dystanse w zależności od kategorii wyniosą 38 - 77 km.

Zarówno na start, jak i metę wyścigów wyznaczono miejsce przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Dąbrowie. Cała trasa uczestników przebiegać będzie z Dąbrowy, przez Mechlin, drogą wojewódzką 432 (w kierunku Zaniemyśla), skręt w prawo na wysokości wsi Luciny i z powrotem do Dąbrowy.  

W okolicach startu oraz przy trasie możliwe będzie tworzenie specjalnych stref kibica. Kluczowa jest kreatywność! Docenieni zostaną kibice przebrani i odpowiednio wyposażeni w specjalne gadżety.

Będzie to świetne wydarzenie dla całej lokalnej społeczności, tak samo dla dzieci jak i dla dorosłych! Zapowiada się świetna pogoda na weekend, a więc zachęcam do przybycia i kibicowania zawodnikom! - zaprasza Michał Żyliński.

Podczas sportowego wydarzenia towarzyszyć będzie szereg rozmaitych atrakcji. Na scenie wystąpią artyści wokalni oraz DJ. Lokalne Koła Gospodyń Miejskich wystawią się ze swoimi wypiekami. Dodatkowo stacjonować będą stoiska z watą cukrową, popcornem, ciepłymi daniami oraz napojami.

Na miejscu obecna będzie również śremska ekipa Green Bike, która w swoim specjalnym namiocie zaprezentuje oraz udostępni na testy sprzedawane rowery.

Goście będą mogli zapoznać się także ze specjalnym sprzętem zawodników dopasowanym do różnych stopni niepełnosprawności.

Przypominamy również, że w weekend 25-26 września 2021 zostaną czasowo zamknięte drogi na odcinkach Mechlin - Dąbrowa - Luciny - Mechlin. Ruch zostanie wstrzymany na trasach: droga powiatowa DP4072P (Mechlin) – droga powiatowa DP2480P (Dąbrowa) – droga wojewódzka DW432 (Luciny) - Mechlin w godzinach:

  • 25 września w godz. 9.30 - 14.00
  • 26 września w godz. 9.30 - 16.00

Wytyczono objazdy przez miejscowości: Luciny (DP2480P) – Czmoń (DW434)

(M.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Michał proMichał pro

2 0

Napewno przyjdziemy kibicować! 14:25, 22.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%