Zamknij
REKLAMA

Motorowodniacy rywalizowali w Rogoźnie

07:22, 30.09.2021 | J.K
Skomentuj
REKLAMA

Ostatnie w tegorocznym sezonie  Międzynarodowe Mistrzostwa Polski   i Europy odbyły się w Rogoźnie. Zawodnicy rywalizowali w trzech klasach: GT-30, OSY400  i  O125.
W dniach od 25 do 26 września na akwenie  w Rogoźnie odbyły się trzy pasjonujące  eliminacje.
Wcześniej najlepsi polscy motorowodniacy walczyli o punkty do klasyfikacji generalnych  w Chodzieży i Trzciance. 
W klasie GT – 30 startował śremianin, reprezentujący barwy Włocławskiego Stowarzyszenia Motorowodnego – Marcin Kociucki.
Stawka zawodników była imponująca: Jakub Rochnowski – Mistrz Polski i  Mistrzyni Świata Laura Lokavica z Łotwy, w sumie jedenastu  najlepszych  motorowodniaków. 
Marcin zakończył zawody na siódmej pozycji. Tylko jeden punkt  dzielił do szóstego miejsca, by wyprzedzić  Karola Trzebniaka  z KS 51 Toruń.
Zawody w Rogoźnie to również niezwykła promocja naszej gminy i powiatu. Po raz pierwszy na nowym bolidzie Marcina Kociuckiego pojawiły się logo Śremu  i powiatu śremskiego, co zauważył spiker komentujący zawody w Rogoźnie.  
Można było usłyszeć wiele ciekawych informacji  o naszym regionie,  powiecie śremskim  i  samym Śremie  w innej części Wielkopolski.
Zawody w Rogoźnie były ostatnim występem zawodnika z naszego miasta w tym sezonie, który  nie należał  do łatwych zważywszy, iż  imprez motorowodnych w tym roku nie było dużo, a każdy chciał pokazać się z jak najlepszej strony.

Podsumowanie sezonu motorowodnego 2021. Prezes WSSM Włodzimierz Mirzejowski:


      Jako Prezes Włocławskiego Stowarzyszenia Sportów Motorowodnych pragnę podziękować zawodnikowi klasy GT 30 Marcinowi Kociuckiemu za godne reprezentowanie Stowarzyszenia na arenach światowych
i krajowych.
Rozpoczęcie sezonu motorowodnego 2021 był pod wielkim znakiem zapytania i tym bardziej wyrażam pełen szacunek dla wytrwałości w treningach, bez których obecny sezon nie byłby  tak wielce owocnym. Umocnienie się 
w kwalifikacji zawodników klas Mistrzowskich Międzynarodowych, udział w Mistrzostwach Europy, oraz Międzynarodowych Mistrzostw Polski , zaowocowały zakupem najnowocześniejszej łodzi klasy mistrzowskiej. 
Podsumowując rok 2021 z pełną świadomością mogę powiedzieć , że posiadamy w naszych szeregach zawodnika w pełni dojrzałego sportowo jak i  świadomego zamierzanych celów , oraz dążącego z determinacją do osiągania sukcesów w sporcie motorowodnym.


Dzięki sponsorom:  BD Kasprzak,  Riwall, KMP Mateusz Kozak, Capchem,  PCh,  Gminie Śrem  i  Starostwu Powiatowemu Marcin  Kociucki mógł zdobywać cenne  doświadczenia ścigając się  z najlepszym w Europie i na świecie,  rozwijać talent i przede wszystkim reprezentować region śremski na zewnątrz.

W piątek przed zawodami motorowodniacy GT 30: Jakub Rochnowski - mistrz Polski, Marcin Kociucki i  Adam Partyka GT 15 odbyli trening na jeziorze  w Chodzieży. Nad bezpieczeństwem pływających  czuwali ratownicy WOPR ze Śremu: Kacper Gabrysiak   i Oskar  Gabrysiak. 
Zawodnicy byli pod wrażeniem prezentowanego profesjonalizmu.

 

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%