Zamknij
REKLAMA

Śremski Klub Bokserski stale się rozwija, zdobywa medale, a nawet biega i pomaga!

10:46, 04.10.2021 | M.M
Skomentuj
REKLAMA

W dniach 20 - 26 września w miejscowości Jedwabno odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodziczek. Udział w nich wzięło 5 zawodników reprezentujących Śremski Klub Bokserski startujących w turnieju oraz 2 w charakterze treningowo sparingowym.

Losowanie walk wyszło na szczęście śremian - Nadia Pulcidis zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski! Niestety przegrała walkę o finał, którą stoczyła z bardziej doświadczoną rywalką Reszta ekipy musiała uznać wyższość rywali. Były to dopiero pierwsze większe zawody młodych pięściarzy. Celem śremskiego klubu jest ciągły rozwój, dlatego mistrzostwa dla pięściarzy będą kolejną cenną lekcją. Podczas wyjazdu pieczę nad zawodnikami sprawowali trener Patryk Klupś oraz Olga Klupś.

W sobotę 2 października Śremski Klub Bokserski miał okazję odwiedzić Bagdasarian Boxing Club Poznań w hali sportowej przy ul. Reymonta 35, prowadzonego przez trenera Mchitar Bagdasarian. Śremscy zawodnicy uczestniczyli w  "IV Turnieju  Nadziei o Puchar Prezydenta miasta Poznania" w boksie olimpijskim. Do udziału w turnieju zgłosiło się 15 klubów bokserskich również spoza Wielkopolski, z których 40 zawodników stoczyło walki rankingowe. Pozostali, w tym zawodnicy ze Śremu stoczyli walki sparingowe. Śremianie skrzyżowali rękawice z zawodnikami Sporty Walki Piła i pokazali się z dobrej strony.
 
W niedzielę 3 października młodzi pięściarze wzięli udział w 9. Sztafecie 20 października! Głównym celem była pomoc Amelce Ratajczak, która w 2018 roku urodziła się z genetyczną wadą, delecją w 14 chromosomie. Najmłodsi reprezentanci klubu zaangażowali się w to charytatywne wydarzenie i stawili się na starcie reprezentując klub w dwóch zespołach.
"Młodzież dała z siebie wszystko i pobiegła na 120%, najważniejsze nie było miejsce, ale pomoc małej Amelce! Dziękujemy za mile spędzone popołudnie i gratulujemy organizatorom ekipie Runner's Power wspaniałej organizacji! Bokserzy biegają i pomagaj!" - skomentował zarząd ŚKS WARTA.
(M.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%