Zamknij

Klub Wodnik Śrem wrócił z Kalisza z 20 medalami!

12:32, 29.11.2021 M.M. Aktualizacja: 16:02, 29.11.2021
Skomentuj

28 listopada br. odbył się Miting Pływacki o Puchar Prezydenta Miasta Kalisza. W zawodach wzięli udział zawodnicy 11 klubów: KKS Włókniarz Kalisz, KS Krotoszyn, KTP Iskra Konin, MKS Oceanik Ostrzeszów, MUKS Huragan Koło, MUKS Piętnastka Bydgoszcz, St. KP Olimpia ze Świecie, UKS Dziesiątka Sieradz, UKS Krośnicka Przystań, UKS Maratończyk Ostrów Wlkp. oraz KS Wodnik Śrem.

Pływacy rywalizowany podczas serii na czas: 50 m następującymi stylami; dowolnym, klasycznym, grzbietowym i motylkowym i 100 m stylem zmiennym. Osobno ścigali się chłopcy i dziewczęta. Natomiast w kat. mieszkanej 4 x 50 m wystąpili stylem dowolnym.

Klubowicze Wodnik Śrem wrócili z Kalisza szczęśliwi. W sumie przywieźli aż 20 medali! Reprezentanci Śremu zdobyli medale wywalczając miejsca na podium:

- Filip Weber - kat. 13 lat: 1 miejsce 50 m styl dowolny, 1 miejsce 50 m styl klasyczny, 1 miejsce styl grzbietowy, 1 miejsce 100 m styl zmienny

- Piotr Studziński - kat. 13 lat: 1 miejsce 50 m styl motylkowy, 2 miejsce 50 m styl dowolny, 2 miejsce 50 m styl grzbietowy,

- Kacper Skałecki - kat. 11 lat: 3 miejsce 50 m styl grzbietowy (ex aequo Kewin Roszak)

- Kewin Roszak - kat. 11 lat: 3 miejsce 50 m styl grzbietowy, 3 miejsce 50 m styl motylkowy

- Jakub Stelliga - kat. 14 lat: 2 miejsce 50 m styl grzbietowy, 2 miejsce 50 m styl motylkowy, 3 miejsce 100 m styl zmienny

- Aleksandra Nowak - kat. 10 lat: 1 miejsce 50 m styl grzbietowy, 3 miejsce 50 m styl motylkowy, 3 miejsce 100 m styl zmienny,

- Inez Nowak - kat. 12 lat: 3 miejsce 50 m styl grzbietowy, 3 miejsce 50 m styl motylkowy, 3 miejsce 100 m styl zmienny

W konkurencji mieszanej 13-14 lat w sztafecie 4 x 50 m stylem dowolnym 3 miejsce wywalczyli wspólnie: Jakub Stelliga, Franciszek Grzegorczyk, Filip Weber i Piotr Studziński.

Najlepszymi zawodnikami podczas zawodów zostali:

dziewczęta 10 lat - 2 miejsce Aleksandra Nowak

chłopcy 13 lat - 1 miejsce Filip Weber, 2 miejsce Piotr Studziński

chłopcy 14 lat - 2 miejsce Jakub Stelliga

Są to kolejne wielkie osiągnięcia dla klubu Wodnik Śrem i już trzeci szcęśliwy wyjazd w listopadzie.

17 listopada śremski klub pojechał na XXIII Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Drużynowym Pływaniu na Termach Maltańskich w Poznaniu.

Szkołę Podstawową nr 6 w Śremie reprezentowały trzy sztafety: młodsi dziewczęta i chłopcy oraz starsi chłopcy. W każdej kategorii wiekowej startowało ok. 40 szkół z Wielkopolski. Wszystkie śremskie sztafety uplasowały się na 6 miejscu. Po startach zespołowych odbyły się starty indywidualne. Brązowy medal zdobył Filip Weber na dystansie 50 m stylem grzbietowym!

Zaledwie kilka dni później, 21 listopada odbyła się druga tura Zawodów pływackich z cyklu Grand Prix o Puchar Burmistrza Wolsztyna.

W zawodach wystartowało 31 zawodników klubu Wodnik Śrem. Nowak Aleksandra zajęła 3 miejsce na 50 i 2 miejsce na 100 m stylem dowolnym, co dało jej w generalnej punktacji 2 miejsce. Inez Nowak zajęła 4 miejsce na 50 i 2 miejsce na 100 m stylem dowolnym, a w generalnej punktacji zajęła 2 miejsce. Dwukrotnym medalistą zosta; Filip Weber zajmując 3 miejsce na 100 i 200 m stylem dowolnym, zajmując tym samym 3 miejsce w generalnej punktacji. Wszyscy śremscy zawodnicy pobili wtedy swoje życiowki.