Zamknij
REKLAMA

Sportowy Tryb Życia kobiet w ciąży. Już wkrótce w Śremie!

13:53, 28.12.2021 | M.M.
Skomentuj
REKLAMA

Planowo w drugiej połowie stycznia w Śremie powstanie wyjątkowe miejsce. Właśnie trwają prace wykończeniowe lokalu o powierzchni ok. 70 m kw. przy ul. Powstańców Wielkopolskich w Śremie.

W nowym studio odwiedzający będą nie tylko trenować, ale także zostaną wyedukowani w zakresie poprawnego prowadzenia treningu.

Przybędzie specjalistów oraz zwiększy się zakres świadczonych usług. Poza dotychczas prowadzonymi treningami personalnymi, zajęciami w grupach, opracowywaniem planów treningowych i żywieniowych dojdzie kilka nowych, bardzo ciekawych propozycji. 

Na szczególnie wyróżnienie i wyjaśnienie zasługuje kompletna nowość w regionie, czyli bezpieczne treningi dla kobiet w ciąży.

Jak dowiedzieliśmy się, zajęcia te są prawdziwą niszą rynkową, dostępną głównie w większych miastach. W związku z tym ciężarne mieszanki Śremu i okolic nie miały jeszcze okazji na skorzystanie z profesjonalnych usług w kategorii premium.

Pod żadnym pozorem bezpiecznych treningów dla kobiet w ciąży nie należy mylić ze szkołą rodzenia!

Podczas zajęć uczestniczki dowiedzą się, jak odpowiednio trenować i dbać o aktywność fizyczną w trakcie ciąży. Dzięki odpowiednio dobranym ćwiczeniom zminimalizują typowe ciążowe dolegliwości i zostaną w najlepszy sposób przygotowane do połogu.

"Chcemy dać kobietom siłę, mobilność i możliwości, które zapewnią im sprawność zarówno przed jak i po porodzie. Zajęcia nie będą skupiały się wyłącznie na treningu. Kobiety w ciąży zdobędą wiedzę odnośnie dobrych zachowań i przydatnych praktyk. Wiemy, że czegoś takiego jeszcze w Śremie nie było, a więc wychodzimy z ofertą do kobiet" - wyjaśnił jeden z inicjatorów Bartosz Siejak. 

Treningi kierowane są do kobiet w każdym trymestrze ciąży. Uczestniczki o zbliżonych potrzebach i mierzące się z konkretnymi dolegliwościami zostaną dobrane w kilkuosobowe grupy, w których będą trenować. 

Zajęcia nie będą odbywać się wyłącznie pod kątem treningu. Oprócz aktywności fizycznej przyszłe mamy przejdą diagnostykę, aby wykryć ewentualne problemy tj. np. wady postawy i ukierunkować na nie działania. Trenerzy opracowali już dokładny schemat działań w całym procesie od wyjścia z pewnej pozycji, przez świadomość oddychania podczas terapii oddechowych, aż po sam trening.

Jak wyjaśnili przyszli prowadzący, kobiety w ciąży powinny mieć świadomość, że nie mogą się bać "dźwigania" i aktywności fizycznej. Ciąża to nie choroba i jeżeli nie ma lekarskich przeciwwskazań, to nie należy odpuszczać ruchu. 

To będzie coś więcej niż zwykły trening. Kobiety będą zdobywać wiedzę i budować świadomość w zakresie bezpiecznego prowadzenia ciąży. Trzyosobowa ekipa jest znakomicie przygotowana do prowadzenia zajęć.

Pracować z ciężarnymi będą:

  • Bartosz Siejak - trener personalny i korekcyjny, prowadzący terapie ruchem uwzględniające korekcje sylwetek
  • Jarosław Pazoła - druga osoba w Wielkopolsce specjalizująca się w instruktażu slow joggingu
  • Profesjonalna trenerka specjalizująca się w treningu kobiet w ciąży i instruktorka zajęć fitness

Więcej informacji o zajęciach pod nr tel. 570 580 886.

(M.M.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%