Zamknij

Sensacja w Green Bike Lidze na początek Nowego Roku

10:35, 11.01.2022 sremskisport Aktualizacja: 10:37, 11.01.2022
Skomentuj fot. Śremski Sport fot. Śremski Sport

W miniony weekend, po świąteczno-noworocznej przerwie, wznowiliśmy zmagania halowej Green Bike Ligi. Nowy Rok od sensacyjnej porażki rozpoczął Totem, który poległ aż 0:6 w starciu z Wangą.

W sobotnie popołudnie i wieczór grała grupa mistrzowska, a więc 8 najlepszych zespołów, które powalczą o tytuł. Od dwóch zwycięstw walkę o obronę mistrzostwa rozpoczął Breeding Center, który zaaplikował siedem goli Proxicomowi i sześć ekipie Ostrowa, pozwalając rywalom jedynie na honorowe trafienia. Inny kandydat – PUH Cynk, także zdobył na starcie sześć punktów po wygranych 3:0 nad Ostrowem i 4:3 nad Turtlesami. Potknął się z kolei Totem. Po zwycięstwie 6:1 nad Znak Big Futsal doznał on bowiem bolesnej porażki 0:6 z Wangą (mecz ten można obejrzeć na profilu FB Fujigol.pl), która wcześniej pokonała 4:3 Proxicom. Ten podobnie, jak Ostrowo i Turtlesy salę Śremskiego Sportu opuszczał bez punktów.

Z kolei w niedzielę rozegrano pierwsze pojedynki grup walczącej o miejsca 9-16. Liderem po dwóch kolejkach jest Raitech, który „do zera” pokonał Amarenę i Śremskich Fanatyków. Oba swoje mecze wygrała także Kreacja, której wyższość musieli uznać piłkarze PHU Fiedler i Ucho Prezesa. Cztery punkty wywalczył na starcie Instalator, który poszedł na wymianę ciosów z PHU Fiedler i wygrał 6:5, a wcześniej zremisował 1:1 z Grzybek Ogrody.

W najbliższy weekend czeka nas przerwa od ligowych zmagań, a za to w sobotnie popołudnie rozegrane zostaną mecze I rundy Pucharu Ligi. W nim zespoły grać będą systemem bramkarz plus trzech zawodników w polu.