Zamknij

Śremianin pomimo kontuzji wystartował w biegu. Znowu to zrobił i wygrał!

14:15, 23.05.2022 .
Skomentuj

W niedzielę 22 maja w Mosinie odbył się VIII Bieg "Elegant na 5". W zawodach wzięło udział kilku mieszkańców gminy Śrem. Tradycyjnie podczas imprezy wyłoniony został Mistrz Polski Elegantów 2022. Zawodnicy mogli startować w tradycyjnym stroju sportowym lub... w koszuli.

Bieg Eleganta odbył się w ramach cyklu Mosińskiego Grand Prix 5-10-15 składającego się w sumie z trzech biegów: styczniowego Biegu Zimowego po Wielkopolskim Parku Narodowym na 10 km, majowego Biegu "Elegant na 5" na 5 km oraz październikowego Biegu Pamięci na 15 km.

Organizatorem wydarzenia był Klub Sportowy IDMAR, a partnerami zostali Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mosinie, Gmina Mosina, Mosiński Ośrodek Kultury, Gminne Centrum Informacji. Udział w zawodach mogli wziąć biegacze indywidualni, niezależnie od wieku, miejsca zamieszkania, przynależności klubowej czy narodowości. Celem imprezy była popularyzacja biegania, jako najprostszej formy rekreacji fizycznej, a także propagowanie zdrowego stylu życia i promocja gminy. Wyłoniony został także Mistrz Polski Elegantów 2022.

Start oraz meta znajdowały się na Placu 20 Października w Mosinie. Bieg główny przeprowadzony został ulicami gminy Mosina. Uczestnicy pokonali trasę o długości 5 km. Bieg rozpoczął się o godzinie 11:11.

Śremianin Jacek Dziechciowski zajął 4. miejsce w kategorii OPEN. Zawodnik uzyskał wynik netto 0:16:40. Natomiast w swojej kategorii wiekowej M40 był bezkonkurencyjny i zajął 1. miejsce, za co otrzymał puchar.

- Z powodu naderwanego przyczepu uda rozważałem rezygnację ze startu, ale jednak udało się pobiec. Ostatnie treningi odbywały się z dużym bólem. Szkoda tego, bo czułem, że podium jest w zasięgu. Tak naprawdę to była moja życiówka, gdyż jeszcze nigdy nie startowałem na dystansie 5 km - skomentował Jacek.

Ziemię śremską reprezentowało także kilku innych zawodników, którzy zajęli następujące miejsca:

60. miejsce - Marek Makowski, wynik brutto 0:22:36, kat. M40 - 12. miejsce
150. miejsce - Roman Rożkowski, wynik brutto 0:26:37, kat. M50+ - 17. miejsce
240. miejsce - Agnieszka Michałowska-Dudzińska, wynik brutto 0:32:29, kat. K40 - 36. miejsce