Zamknij

XII Turniej Szachowy o Puchar Firmy EL-BUD. Ufundowano cenne nagrody

08:17, 06.06.2022 . Aktualizacja: 08:27, 06.06.2022
Skomentuj

05.06.2022 r. odbył się XII Turniej Szachowy o Puchar Firmy EL-BUD. Triumfował Jacek Tomczak, który stracił zaledwie 0,5 pkt na dystansie dziewięciu rund. Kolejne miejsca na podium zajęli Marcin Sieciechowicz i Marcin Szeląg. Turniej był też zaliczany do GP Wielkopolski w Szachach Szybkich i w tej klasyfikacji zwyciężył Marek Zakrzewski przed Janem Klimkowskim i Dawidem Niekrasiem. Frekwencja przerosła najśmielsze oczekiwania, do gry przystąpiło blisko 120 osób!

Bardzo zacięta była walka o miano najlepszego zawodnika Piasta Śrem, do końca w grze była szóstka zawodników. Ostatecznie najlepszy był Paweł Wojtkowski przed Tomaszem Kozłowskim (oboje zdobyli po 6,5 pkt). Po 6 pkt natomiast zdobyli: Marek Simon, Michał Skrzypczak, Robert Lisiecki i Damian Włodarczak. Wśród kobiet z gminy Śrem najlepsza była Magdalena Stachowiak, Wielu uczestników zmagań zostało nagrodzonych, więc z pewnością większość wracała do domów w dobrych humorach.

Ogromne podziękowania tradycyjnie dla Hurtowni materiałów budowlanych i hutniczych EL-BUD za wsparcie organizacyjne i ufundowanie nagród o rekordowej wysokości przekraczającej 6000 zł oraz dla Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Dąbrowie w której to po raz kolejny gościli uczestnicy turniejów współorganizowanych przez nasz klub. Tylko dzięki gościnności tej placówki mogliśmy przyjąć do turnieju aż tak liczną reprezentację pasjonatów królewskiej gry.

Materiał + Foto dzięki uprzejmości: LKS Piast Śrem