Zamknij

Znamy zwycięzcę Green Bike Ligi Halowej sezonu 2023/24

16:00, 25.03.2024 Redakcja/ Źródło: Śremski Sport
Skomentuj zdj. Śremski Sport zdj. Śremski Sport

Rozgrywki Green Bike ligi halowej rozpoczęły się w listopadzie ubiegłego roku i zakończyły w miniony weekend.  W całym sezonie 2023 /24 sportowych emocji nie zabrakło i przez te kilka miesięcy mogliśmy oglądać zmagania 10 drużyn na wysokim poziomie. Każda kolejka wnosiła ciekawe doświadczenia, składy rozwijały się z miesiąca na miesiąc. Wiadomo już, która drużyna wypadła najlepiej i odbyła mistrzowski tytuł.

Pierwsza piątka zespołów z grudnia pozostała dalej w TOP 5, ale niemal każda z tych drużyn zmieniała swoje miejsce w każdej kolejce. Było kilka niespodzianek i czasem lider tracił cenne punkty w meczu, w którym mogło być dla niego z górki. Innym razem znowu, w jednym spotkaniu jakaś drużyna z czołówki wygrywała spokojnie 4:1 by za kilka kolejek, w spotkaniu z tym samym rywalem przegrać 5:2.

To piękno tego sportu i nieprzewidywalność wyniku, doprowadziło nas do ostatniej kolejki i aż do ostatniego meczu musieliśmy czekać, aby poznać zwycięzcę  sezonu 2023/24.

Na początku w pierwszym spotkaniu w sobotnie popołudnie Instal Partner podejmował Grzybek&Lipski i do przerwy pachniało sensacją, bo Grzybek prowadził 2:1. Niemniej po przerwie, Instal bardziej zdecydowanie już prowadził akcję za akcją, stwarzając sobie kilka bardzo dobrych okazji, a do końca udało mu się strzelić tylko jeszcze dwie bramki. Grzybek niestety już nie zdołał nic zrobić więcej i dlatego  ostatecznie Instal wygrał 3:2.

W kolejnym meczu, który odbył się w tym dniu Znak Big Futsal grał z Grzybkiem&Lipski. Ładny, wyrównany, czysty mecz w wykonaniu dwóch drużyn, ale do  przerwy nie padła żadna bramka. Druga połowa przebiegała podobnie z przewagą Znaku, który postawił kropkę w tym spotkaniu, zdobywając jedyną bramkę i wygrał 1:0.

Następny mecz to starcie LKS Lubiatowo i kolejny mecz tego dnia Znak Big Futsal. Ponownie do przerwy zanosiło się na niespodziankę, bo wynik 1:1 dobrze oddawał, to co się działo na parkiecie. Starcie było wyrównane i trudno nawet po przerwie było ocenić, jak to się zakończy. Niestety kilka błędów w polu Znaku, które szybko wykorzystało Lubiatowo i zmieniło wynik na 2:1 a za chwilę 3:1 …no i w samej końcówce już na 4:1.

Dwa ostatnie mecze tego dnia i tej kolejki to już mecze na szczycie i o wszystko, bo tak można powiedzieć o pierwszym z nich tzn. rywalizacji drużyn Instal Partner i LKS Lubiatowo. Można śmiało uznać, że był to mały finał a Lubiatowo mogło wziąć mały rewanż za porażkę z Instalem w Pucharze Ligi. Spotkanie było bardzo wyrównane, bo do przerwy wynik 0:0 był jak najbardziej sprawiedliwy. Druga odsłona była  już trochę więcej nerwowa, bo tempo rosło z minuty na minutę. Pierwszą bramkę strzelił Instal, ale LKS konsekwentnie bazowało na szybkości  i opłaciło się, bo wyrównali na 1:1. Minuty upływały, atmosfera gęstniała i napięcie czasem brało górę, ale Instal to wytrzymał i na koniec ustalił wynik na 2:1. Tym wynikiem Instal  stworzył sobie szansę na awans w tabeli, a Lubiatowo ustąpiło z miejsca lidera, ale to ostatni mecz dopiero mógł wyjaśnić kto stanie na jakim miejscu na podium.

Na parkiet wyszły drużyny Breeding Center i Instal Partner. No i się zaczęło. Oba składy grały szybko i stwarzały mnóstwo okazji do zdobycia bramki. Zarówno strzały z dystansu, jak i spod bramki zmuszały bramkarzy do nieustannej pracy. Olbrzymią rolę odgrywała teraz ich dyspozycja, a każdy z nich spisywał się doskonale. Do przerwy lekką przewagę miał Breeding Center i do szatni ustalił wynik na 2:1. Po przerwie szybko Instal wyrównał na 2:2, potem podniósł wynik na 3:2, ale tempo nie spadało, a czasu było jeszcze sporo na to, aby odmienić losy meczu. Nikt nie odpuszczał i Breeding naciskał tak długo, aż wyrównał na 3:3. Potem każda z drużyn jeszcze próbowała przechylić szalę na swoją korzyść tym bardziej Breeding był świadom, że tylko wygrana daje mu szansę na zwycięstwo całego sezonu. Instal znowu zachował spokój i do końca spotkania już nie dał sobie „odebrać” remisu, który dał mu wygraną Green Bike Ligi Halowej w sezonie 2023/24. To drugie trofeum Instalu Partner po zdobyciu Pucharu Ligi.

(Redakcja/ Źródło: Śremski Sport)