Zamknij

Grudzień w SP5. Święta, Zorro i Powstanie

09:59, 24.12.2018 | J.K
REKLAMA
Skomentuj

Spotkanie pod Gwiazdą

Dnia 12 grudnia odbyło się w naszej szkole SPOTKANIE POD GWIAZDĄ. Jasełka przygotowane przez uczniów klas pierwszych wprowadziły w nastrój zbliżających się świąt rodziców, a także dzieci z Przedszkola Janka Wędrowniczka. Jasełka miały charakter bajkowy. Na scenie oprócz Aniołów, Pasterzy, Maryi i Józefa gościły różne postaci z bajek, np. Czerwony Kapturek, Jaś i Małgosia, Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków, Wiedźma, Wróżki. Dzieci prezentowały nie tylko swoje talenty aktorskie, ale również muzyczno-wokalne. Inscenizacja przeplatana była pięknymi kolędami i piosenkami. Zaproszeni rodzice, a wcześniej dzieci z przedszkola, nagrodzili występ gromkimi brawami. Pani Dyrektor podziękowała małym wykonawcom i złożyła wszystkim świąteczne życzenia.

Projekt "Christmas Time"

Klasa IVa wzięła udział w projekcie eTwinning pt. „Christmas Time”. Współpraca z rówieśnikami z Madrytu była ekscytującym doświadczeniem językowym. Uczniowie poznali tradycje świąteczne Hiszpanii, wymienili się własnoręcznie napisanymi życzeniami i słodyczami. Punktem kulminacyjnym było spotkanie na żywo za pośrednictwem Skype. Uczniowie i nauczyciele dzięki eTwinning wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami – współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę.

„Zorro” z Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie w iTeatrze

Dzięki Internetowemu Teatrowi TV dla Szkół 14 grudnia uczniowie klas pierwszych, czwartych oraz 5A obejrzeli spektakl na żywo z będzińskiego Teatru im. J. Dormana. „Zorro” to historia człowieka, który w masce walczył o sprawiedliwość w meksykańskim Nuevo Leon, urozmaicona muzyką Tercetu Egzotycznego i pokazami zręcznego fechtunku. Podczas spektaklu młodzi widzowie przenieśli się do rozpalonego słońcem Meksyku, gdzie przeżyli niezwykłą przygodę, podziwiając bohatera walczącego o dobro nie tylko szpadą, ale i sprytem.

Lekcje muzealne „Powstańczy zryw”

W związku z obchodami 100 rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego uczniowie klas gimnazjalnych oraz VII a i VIII a uczestniczyli w niezwykłych lekcjach muzealnych „Powstańczy zryw”, które poprowadził pracownik Muzeum Śremskiego p. R. Franczak. Uczniowie mogli obejrzeć prezentację multimedialną, wysłuchać wykładu na temat zrywu Wielkopolan oraz zapoznać się z wyglądem powstańców. Duże wrażenie i zaciekawienie wywołali uczniowie, którzy na chwilę stali się powstańcami prezentując mundur i broń z tego okresu. Bardzo ciekawym elementem wykładu było opowiadanie o działaniach mieszkańców ziemi śremskiej oraz o ich wkładzie w odzyskanie niepodległości. Taka lekcja historii na pewno na długo pozostanie w pamięci uczniów.

Świąteczny czas

„Grudniowa piękna noc z kolędą przyszła do nas, grudniowa, piękna noc przez ludzi wymarzona i wokół cały świat pierzynka otuliła, zmieniła w bajkę sad i gwiazdy zapaliła...” Piątek 21 grudnia był w szkole okazją do klasowych spotkań opłatkowych i złożenia sobie świątecznych życzeń. Jasełka przygotowane przez uczniów pod kierunkiem p. B. Hejne i p. A. Niemier oraz p. L. Wawrzynowicza wprowadziły całą społeczność szkolną w świąteczny nastrój zbliżających się świąt.

Niech ten magiczny czas Bożego Narodzenia obfituje w same radosne chwile. Życzymy Wesołych Świąt!

Sukcesy uczniów

„Życzenia dla Polski” wyróżnione zostały przez premiera Mateusza Morawieckiego- na ręce Dyrekcji zostały przesłane flagi Polski z okolicznościowym listem Premiera RP.

III miejsce w powiatowym konkursie "Śremska Kartka Świąteczna'2018” zdobyły prace uczniów klasy III c i Koła Teatralnego.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© portalsremski.pl | Prawa zastrzeżone