Zamknij

Muzyka żydowska rozbrzmiewała w auli LO

14:22, 27.02.2019 | J.K
REKLAMA
Skomentuj

W środę w ramach Śremskich Dni Judaizmu w auli Liceum Ogólnokształcącego odbył się koncert "Kugel" Trio Taklamakan z gościnnym występem Aleksandry Idkowskiej.

Inicjatywa katechety Janusza Skotarczaka organizowana była już po raz jedenasty. Jednym z punktów programu trwających od poniedziałku Dni był koncert muzyki żydowskiej zorganizowany we współpracy ze Śremskim Ośrodkiem Kultury.

W pierwszej części występu usłyszeliśmy takie utwory jak „Ucisz Serce” Agnieszki Osieckiej czy przełożony na polski „Avinu Malkeinu” Barbary Streisand w wykonaniu wielokrotnej laureatki festiwali ogólnopolskich i międzynarodowych Aleksandry Idkowskiej. Następnie na scenie pojawili się muzycy z Trio Taklamakan – Jan Romanowski (skrzypce), Andrzej Trzeciak (wiolonczela) i Michał Karasiewicz (fortepian). Wspólnie z Idkowską wykonali utwór „Jedna Łza” Edyty Geppert. Później formacja grająca folkowy nurt muzyki klasycznej zabrała zebranych w podróż po twórczości żydowskiej m.in. prezentując swój kunszt podczas gry fragmentów ze „Skrzypka na dachu”.

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© portalsremski.pl | Prawa zastrzeżone