Zamknij

Książeczki, skarbonki i nie tylko. Wystawa w śremskim PKO

14:52, 04.04.2019 | J.K
Skomentuj
REKLAMA

PKO Bank Polski obchodzi w tym roku jubileusz stulecia działalności. Z tej okazji w placówce przy ul. Mickiewicza możemy podziwiać okolicznościową wystawę.

Najstarsze przedmioty pochodzą jeszcze sprzed wojny. Są to m.in. skarbonki z lat 30. ubiegłego wieku czy książeczki PKO. „Jedna z książeczek należała do ks. Józefa Grajewskiego, zamordowanego w czasie II wojny światowej przez hitlerowców” - tłumaczy pomysłodawca wystawy i właściciel eksponatów Rafał Hejne. Uwagę zwraca również gruba książka z roku 1938, która stanowi spis wszystkich właścicieli kont czekowych w PKO. „Znajduje się w niej wpis konta należącego do banku powstałego w Śremie.” - dodaje Hejne.

W przeszłości Bank prowadził działalność wydawniczą – w gablocie znajdują się wydane nakładem PKO książki, mające za zadanie kształtowanie finansowej świadomości społeczeństwa. Na innej z półek możemy obejrzeć książeczki Szkolnej Kasy Oszczędności – zarówno historyczne jak i współczesne. „Edukacja była i jest dla nas ważna” - podkreśla dyrektor Marcin Godlewski.

Te i inne eksponaty można będzie obejrzeć do końca czerwca b.r. w oddziale przy ul. Mickiewicza 85 w godzinach pracy banku – od poniedziałku do piątku między 9 a 17.

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (1)

Obserwator Obserwator

0 0

Wszędzie księża... 21:48, 04.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz