Zamknij
REKLAMA

Książeczki, skarbonki i nie tylko. Wystawa w śremskim PKO

14:52, 04.04.2019 | J.K
REKLAMA
Skomentuj

PKO Bank Polski obchodzi w tym roku jubileusz stulecia działalności. Z tej okazji w placówce przy ul. Mickiewicza możemy podziwiać okolicznościową wystawę.

Najstarsze przedmioty pochodzą jeszcze sprzed wojny. Są to m.in. skarbonki z lat 30. ubiegłego wieku czy książeczki PKO. „Jedna z książeczek należała do ks. Józefa Grajewskiego, zamordowanego w czasie II wojny światowej przez hitlerowców” - tłumaczy pomysłodawca wystawy i właściciel eksponatów Rafał Hejne. Uwagę zwraca również gruba książka z roku 1938, która stanowi spis wszystkich właścicieli kont czekowych w PKO. „Znajduje się w niej wpis konta należącego do banku powstałego w Śremie.” - dodaje Hejne.

W przeszłości Bank prowadził działalność wydawniczą – w gablocie znajdują się wydane nakładem PKO książki, mające za zadanie kształtowanie finansowej świadomości społeczeństwa. Na innej z półek możemy obejrzeć książeczki Szkolnej Kasy Oszczędności – zarówno historyczne jak i współczesne. „Edukacja była i jest dla nas ważna” - podkreśla dyrektor Marcin Godlewski.

Te i inne eksponaty można będzie obejrzeć do końca czerwca b.r. w oddziale przy ul. Mickiewicza 85 w godzinach pracy banku – od poniedziałku do piątku między 9 a 17.

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Obserwator Obserwator

0 0

Wszędzie księża... 21:48, 04.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© portalsremski.pl | Prawa zastrzeżone