Zamknij

Uczeń śremskiego "ogólniaka" finalistą...

14:52, 24.06.2019 | J.K
Skomentuj
REKLAMA

Uczeń śremskiego ogólniaka Kuba Morawiec wrócił z tytułem finalisty z ogólnopolskiego konkursu historycznego ,,Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii Polski’’. Finał tegorocznej VI edycji Olimpiady odbył się w Poznaniu w auli Lubrańskiego na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza.

Poznań był kolejnym miastem, które gościło finalistów ogólnopolskiego konkursu. Jak mówi nam Krzysztof Grzesiak, historyk z LO, zasadą konkursu jest m.in. to, że finał odbywa się każdego roku w innym mieście. I tak po Gdańsku, Warszawie, Krakowie i innych miastach, znawcy najnowszej historii Polski trafili do Poznania.

W finale uczestniczyły reprezentacje wszystkich województw. W praktyce byli to zwycięzcy etapu wojewódzkiego, tworzący już teraz, trzyosobowe zespoły. Kuba wraz Agatą Kędzior z Piły oraz Mikołajem Witczakiem z Jarocina reprezentowali Wielkopolskę. Musieli zmierzyć się ze sprawdzianem wiedzy, przygotować prezentację na wybrany temat i publicznie ją obronić. Jury przewodził prof. Jerzy Eisler jeden z najbardziej cenionych historyków zajmujących się dziejami PRL. Ostatecznie nasi uczniowie zajęli 11 miejsce (zwyciężyła drużyna z Lublina).

Pomysłodawcą i organizatorem konkursu jest gdańska Fundacja Centrum Solidarności. Patronami Olimpiady były trzy ministerstwa: Edukacji, Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Dziedzictwa Narodowego.

Gala wręczenia nagród odbyła się w Sali Ziemi MTP i została poprzedzona koncertem Ambasadora muzycznego VI edycji Olimpiady – zespołu AudioFeels.

 

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz