Zamknij

"Wszystko będzie dobrze" - polscy artyści wraz z "Niepodległą" dodają otuchy poprzez muzykę

11:59, 01.04.2020 | J.K
Skomentuj
PAP
REKLAMA

"Słowa mają ogromną moc, a ich siła daje nadzieję i mobilizuje nas do walki. Dobrym słowem, drobnym gestem możemy wywołać uśmiech na czyjejś twarzy, sprawić, że dzień, tydzień czy miesiąc staną się lepsze. Niech słowa ubrane w dźwięki staną się muzycznym antidotum na niepokój" ? powiedział dyrektor Biura Programu "Niepodległa" Jan Kowalski.

Przekazał, że "Niepodległa" chce wesprzeć tym muzycznym akcentem "wszystkich, którzy dziś troszczą się o nasze zdrowie ? pracowników służb medycznych, ratowników, lekarzy, laborantów, epidemiologów, a także codziennych bezimiennych bohaterów, których praca jest równie ważna: policjantów, pracowników handlu, wolontariuszy, pomagających sobie wzajemnie sąsiadów i tych, którzy po prostu pozostali w domach, konsekwentnie stosując się do zaleceń, by zapobiec rozprzestrzenianiu się epidemii".

"Niepodległa" zaprosiła do projektu muzycznego wykonawców, którzy - jak napisano w informacji prasowej - "we wspólnym utworze dodają nam wszystkim otuchy i przypominają, że choć teraz nastał czas próby, to wkrótce wrócimy do normalnego życia".

O tym, że wszystko będzie dobrze, zapewniają: Wojciech Cugowski, Edyta Golec, Łukasz Golec, Paweł Golec, Natalia Kawalec, Piotr Kupicha (Feel), Halina Mlynkova, Piotr Sołoducha (Enej), zespół TULIA oraz Roksana Węgiel.

Autorem słów i muzyki jest Wojciech Byrski, a producentem muzycznym Marcin Kindla.

"Miliony ludzi na całym świecie łączy teraz jedno przesłanie: #wszystkobędziedobrze. Choć na co dzień wiele nas różni, w obliczu pandemii musimy pokazać naszą jedność i solidarność. Pokażmy światu, że jesteśmy razem i zaśpiewajmy wspólnie, stawiając muzyczną granicę obawom - uwierzmy, że wkrótce #wszystkobędziedobrze" - zachęcają organizatorzy akcji.

Zaznaczają, że utwór został nagrany i przygotowany zgodnie z wymogami stanu epidemii ? każdy z artystów nagrywał swoją partię indywidualnie zgodnie z zaleceniem #zostańwdomu. "Zapraszamy wszystkich do pozostania w domach ? jeżeli to tylko możliwe ? i wspólnego zaśpiewania #wszystkobędziedobrze" - apelują.

Akcja #wszystkobedziedobrze wpisuje się w międzynarodowy trend #andratuttobene zapoczątkowany we Włoszech.

Spot z utworem dostępny jest na stronach: https://niepodlegla.gov.pl; https://www.youtube.com/niepodlegla1918; https://www.facebook.com/niepodlegla1918.

Biuro Programu "Niepodległa" wyraża zgodę na dowolne udostępnianie utworu.

Link do utworu, plik do pobrania oraz metryczka dostępne od 1 kwietnia na stronie https://info.niepodlegla.gov.pl. (PAP)

autor: Katarzyna Krzykowska

ksi/ itm/

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz