Zamknij

Rzecznik Episkopatu: zachęcam do włączenia się w #BibliaNaDziś

09:58, 25.04.2020 | J.K
Skomentuj PAP
REKLAMA

W informacji przekazanej PAP zachęca on do codziennej lektury Pisma Świętego i dzielenia się z innymi konkretnymi zdaniami z Biblii.

Wraz z Tygodniem Biblijnym rusza inicjatywa #BibliaNaDziś. W jej ramach internauci mogą zamieszczać w mediach społecznościowych cytaty z Pisma Świętego, które najbardziej do nich przemawiają w danym dniu ? powiedział rzecznik Episkopatu ks. Paweł Rytel-Andrianik.

Ks. Rytel-Andrianik podkreśla, że "Słowo Boże jest zawsze aktualne i w każdym dniu przynosi konkretne przesłanie, dając człowiekowi wskazówki, przestrogi, pocieszenia, a przede wszystkim przynosi nadzieję". "Otwierając Pismo Święte, czytamy, co Bóg tego dnia mówi do nas. Słowo +Dziś+ w proponowanym hasztagu jest bardzo ważne. Stanowi ono zachętę do słuchania słowa Bożego codziennie. W psalmie 95. czytamy: +Obyście dziś usłyszeli głos Jego+" ? zwraca uwagę rzecznik Episkopatu.

Podkreśla, że chrześcijanie nie czytają Pisma Świętego, jak zwykłej literatury. "Biblia, choć jest utworem zbudowanym z wielu form i gatunków literackich, to jednak nie jest opowieścią historyczną ani poematem. Jest ona słowem, które Bóg kieruje do ludzi na przestrzeni tysiącleci poprzez Stary i Nowy Testament. Jest to słowo napisane pod natchnieniem Ducha Świętego, dlatego Biblię przede wszystkim rozważamy, medytujemy nad jej przesłaniem, modlimy się jej tekstami i dzielimy się z innymi tym, co do nas przemawia - zwraca uwagę duchowny. Dodaje, że dzięki nowoczesnym technologiom możemy czytać Pismo Święte na naszych telefonach.

Rzecznik Episkopatu Polski powiedział, że podczas tegorocznego Tygodnia Biblijnego w Kościele katolickim w Polsce organizatorzy "chcą uczcić setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, który swoje życie oparł na Piśmie Świętym i zachęcał do lektury Słowa Bożego".

Hasłem tegorocznej Niedzieli Biblijnej połączonej z IV Narodowym Czytaniem Pisma Świętego są słowa: "Misterium Słowa, które stało się Chlebem życia". (PAP)

autor: Magdalena Gronek

mgw/ wr/

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz