Zamknij
REKLAMA

Zdolni uczniowie śremskiego Liceum Ogólnokształcącego. Gratulujemy!

16:27, 08.01.2021 | J.K
Skomentuj
REKLAMA

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Śremie zostali wyróżnieni podczas dwóch uroczystości. Zdecydowanie LO zasłużyło na tytuł „Super Szkoły”!

Dnia 17 grudnia odbyła się Gala finałowa II edycji Projektu Cyfrowa Szkoła [email protected] 2020. Wydarzenie było na żywo transmitowane na YouTube. Na uroczystość zostało zaproszone Liceum Ogólnokształcące w Śremie, które podczas gali ogłoszono tytułem Super Szkoły. W II edycji ligi przedmiotowej startowały 24 szkoły z całej wielkopolski. Zespoły rywalizowały między sobą w  kursach z języka polskiego, matematyki, geografii i historii.
Zwycięzcą ligi geograficznej ogłoszono zespół „Żelazna moc” tworzony przez uczniów LO w Śremie.  To nie było jedyne wyróżnienie dla Śremu. Również w lidze matematycznej zwyciężyła „Grupa matematyczna” także ze śremskiego LO. 
Liceum podczas gali reprezentowane było przez dyrektora Piotra Mulkowskiego oraz uczniów Maję Majcher, Zuzannę Mikołajczak i Jakuba Wróbla

Parę dni po tym wydarzeniu, bo już 22.12.2020 r. o godz. 10.00 miała miejsce uroczystość wręczenia stypendiów naukowych Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Konferencja z laureatami również odbyła się online i była transmitowana. Stypendium naukowe Marszałka Województwa Wielkopolskiego III stopnia w kategorii "Uczeń" otrzymał śremianin Kamil Grelak, uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. Józefa Wybickiego w Śremie. Podczas swojej wypowiedzi opowiedział o swoich początkach w dziennikarstwie oraz dokonaniach naukowych.  

Foto screen https://www.youtube.com/

Martyna Makałowska

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz