Zamknij
REKLAMA

Cel zbiórki został osiągnięty. Ale to jeszcze nie koniec!

05:12, 14.01.2021 | J.K
Skomentuj
REKLAMA

Razem możemy więcej! Śremianie (i nie tylko) o wielkich sercach wspólnie osiągnęli cel! Jednak to jeszcze nie koniec. Co dalej?

Zbiórka na nierefundowaną terapię CAR-T Pana Piotra rozpoczęła się 15 października. Dokładnie miesiąc temu 13 grudnia 2020 r. do uzbierania kwoty 1,5 mln zł. brakowało jeszcze ok. 300 tys zł. Na dzień dzisiejszy przekroczono cel o niemal 3 tys zł. Przypominamy, że 1,5 mln zł. jest tylko wartością orientacyjną, a szczegółowy koszt znany będzie dopiero po zakwalifikowaniu do zabiegu. Jak dowiedzieliśmy się, z tego powodu zbiórka zostanie przedłużona. Wszystko zależy od stanu pacjenta przed terapią. O aktualną sytuację wypytaliśmy Ewę Bajor.

Na jakim etapie jest leczenie Pana Piotra?

- Mąż oczekuje na drugi cykl chemioterapii. Będzie to jedna z dłuższych, bo prawdopodobnie 10 dniowa. Następnie przejdzie szereg specjalistycznych badań m.in. krwi i diagnostyka obrazowa. Zbiórka osiągnęła zakładany cel 1,5 mln zł. Jednak zostanie ona przedłużona ze względu na to, że niemożliwe jest ustalenie na tą chwilę wysokości kosztu terapii. Wszystko okaże się po chemii i cyklu badań. Wtedy dowiemy się, jaki będzie musiał być zastosowany lek.

Jak czuje się Pan Piotr?

- Teraz czuje się w miarę dobrze. W ubiegłym tygodniu wprowadzono dożywianie dojelitowe. Trwają uzgodnienia, docelowo to dożywianie ma być bardziej kaloryczne, tak żeby wzmocnić organizm przed chemią i terapią. Jeżeli chodzi o samopoczucie Piotra to poprawiło się znacznie po przejściu tych najgorszych dni po przejściu chemioterapii. Od samego początku patrzymy z wiarą w przyszłość. Gdybyśmy nie byli optymistyczni to myślę, że to wszystko nie miałoby sensu.

Osiągnięto cel zbiórki. Co dalej?

- Jeżeli chodzi o zbiórkę to czas trwania zostanie przedłużony. Gdyby się okazało, że środków zostanie zebranych więcej niż potrzeba na samą terapię, to nadwyżka zostanie przeznaczona na ewentualne dalsze leczenie oraz rehabilitację.

Pani Ewa również tym razem kieruje parę słów do wszystkich zaangażowanych.

„Jesteśmy wdzięczni wszystkim za każdą pomoc. Doceniamy każdy gest - dla jednych malutki, a dla niektórych duży wymagający nawet wyrzeczeń. Nawet „wdowi grosz” ma dużą wartość”.

Tak więc w dalszym ciągu można pomagać!

W dniach 18-20 stycznia odbędzie się już trzeci charytatywny kiermasz książek w Bibliotece Publicznej im. Heliodora Święcickiego w Śremie przy ul Grunwaldzkiej 10.

Godziny funkcjonowania kiermaszu

Poniedziałek 18.01: 10.00 – 16.00

Wtorek – Środa 19/20.01: 10.00 – 18.00

Link do zbiórki

https://www.siepomaga.pl/piotr-bajor

Zachęcamy do dołączenia do grupy na FB „Licytacje dla Piotra Bajora – pokonać chłoniaka !!!”

https://www.facebook.com/groups/armiapiotra/

 

Martyna Makałowska

 

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%