Zamknij
REKLAMA

2 maja to Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Czy wywiesiłeś już swoją flagę?

10:00, 02.05.2021 | M.M
Skomentuj
REKLAMA

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej to polskie święto wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004 r. Data 2 maja przypada pomiędzy 1 maja (Święto Pracy), a 3 maja (Święto Narodowe 3 Maja). Nie jest to dzień wolny od pracy, jednak jeżeli nie wypada w weekend, często wielu obywateli bierze wtedy urlop i tym samym przedłuża swój weekend majowy.

Również 2 maja obchodzone są: Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

W ramach uczczenia znaczenia flagi polskiej odbywają się różne akcje oraz manifestacje. Zwyczajowo 2 maja w oknach, na balkonach i na masztach w całym kraju (i nie tylko!) powinny prezentować się i rozwiewać na wietrze biało-czerwone flagi.

Ciekawostką jest, że pierwszą polską flagą i równocześnie pierwszym polskim symbolem w Śremie była wywieszona flaga na Wieży Ciśnień w nocy 30/31 grudnia 1918 r. Powiesili ją harcerze z drużyny Tadeusza Rejtana pod dowództwem Mariana Kujawskiego.

#mojaflaga to akcja Biura Programu ?Niepodległa?, w ramach której uczestnicy wywieszają biało-czerwoną flagę, fotografują ją i zamieszczają zdjęcie w mediach społecznościowych z oznaczeniem #mojaflaga.

Więcej info: 2 maja wywieś flagę!

(M.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%