Zamknij
REKLAMA

Święto Pracy to zasłużony wolny dzień dla każdego pracownika

10:00, 01.05.2021 | M.M
Skomentuj
REKLAMA

Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, czyli inaczej Święto Pracy to międzynarodowe święto klasy robotniczej. Święto Pracy obchodzone jest corocznie 1 maja od 1890 roku. W Polsce w 1950 r. zostało ustanowione świętem państwowym.

Geneza święta związana jest przede wszystkim z walką o ośmiogodzinny dzień pracy, godziwe warunki i należytą płacę, która odbyła się w 1886 r. pod postacią strajku robotników w Chicago. Udział w demonstracji podczas tego wydarzenia wzięły tysiące pracowników – w tym wielu polskich emigrantów.

W Kościele katolickim 1 maja ma miejsce wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika – patrona chrześcijańskich małżeństw, rodzin, dobrej śmierci oraz ludzi pracy.

1 maja to dzień wolny od pracy. Jeżeli święto wypada w sobotę – pracodawca ma obowiązek wyznaczyć przypadający za święto dzień wolny.

W związku z powyższym zamknięta będzie też większość sklepów. Zakupów będzie można dokonać w nielicznych wyjątkach takich jak np. stacje benzynowe oraz małe sklepy, w których obsługiwać będzie w tym dniu właściciel.

(M.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%