Zamknij
REKLAMA

Kapelan śremskich stróżów prawa ks. Lech Otta odchodzi na emeryturę

15:47, 12.07.2021 | M.M
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci i pracownicy z Komendy Powiatowej Policji w Śremie na czele z I Zastępcą Komendanta mł. insp. Konradem Bartłomiejczakiem pożegnali odchodzącego na emeryturę ks. Lecha Ottę, który przez wiele lat był kapelanem śremskich stróżów prawa, osobą cenioną i lubianą. Podczas uroczystości ciepłe słowa najwyższego uznania i szacunku kierowali wobec księdza także przedstawiciele innych instytucji, organizacji, stowarzyszeń oraz osoby prywatne wdzięczne za pomoc, troskę, dobre słowo i wsparcie.

11 lipca br. w Kościele pw. Błogosławionego Michała Kozala w Śremie odbyła się uroczysta msza św., podczas której pożegnano odchodzącego na emeryturę ks. Lecha Ottę – Kapelana śremskiego szpitala, a w latach 2003-2014 Kapelana Komendy Powiatowej Policji w Śremie.

"Odchodzącego w stan spoczynku ks. Lecha Ottę zapamiętamy przede wszystkim jako bardzo życzliwego i sympatycznego człowieka, który zawsze witał nas uśmiechem oraz wspierał, zarówno w sprawach zawodowych, jak i prywatnych. Wspólnie z nami uczestniczył w różnych, ważnych dla nas uroczystościach i przedsięwzięciach. Nie raz wspominamy, jak swego czasu nasz kapelan wspólnie z policjantami drogówki, na drogach powiatu śremskiego, organizował akcje dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Znane też były Turnieje Strzeleckie o Puchar Kapelana Policji ks. Lecha Otty, na których spotykali się policjanci ze Śremu i Środy Wielkopolskiej. Ksiądz oczywiście, wspólnie z nami, stawał do strzeleckiej rywalizacji. Na naszego duchowego opiekuna zawsze mogliśmy liczyć, stał przy nas i był, kiedy go potrzebowaliśmy. Sam wychodził z różnymi inicjatywami i pomysłami. To on w 2005 roku był inicjatorem przekazania dla Komendy Powiatowej Policji w Śremie obrazu Patrona Policji - św. Michała Archanioła pędzla członka Stowarzyszenia Twórców i Sympatyków Kultury przy KWP w Poznaniu - artystki z KWP w Lublinie. Obraz ten przez wiele lat znajdował się w sali konferencyjnej naszej Komendy" - zrelacjonowała KPP w Śremie.

Na niedzielnej pożegnalnej mszy św. Ciepłe słowa najwyższego uznania i szacunku kierowali wobec księdza przedstawiciele różnych instytucji, organizacji, stowarzyszeń, a także osoby prywatne wdzięczne za pomoc, troskę, dobre słowo i wsparcie.

Z ramienia śremskiej Policji księdzu za długoletnią współpracę i duchową opiekę podziękowała delegacja na czele z I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Śremie mł. insp. Konradem Bartłomiejczakiem. W uroczystości wzięła udział także delegacja policjantów ze Środy Wielkopolskiej, której przewodniczył szef średzkiej Policji insp. Paweł Wawrzyniak.

Ks. Lech Otta od wielu lat jest kapelanem średzkich stróżów prawa i teraz kiedy zamieszka na terenie powiatu średzkiego będzie jeszcze duchowo wspierał policjantów i pracowników ze Środy Wlkp.

/KPP Śrem

(M.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%