Zamknij
REKLAMA

Wakacyjne spotkania z biblioteką w Wyrzece. Dzisiaj teatrzyk Kamishibai

14:31, 16.07.2021 | M.M
Skomentuj
REKLAMA

W ramach cyklu cotygodniowych wakacyjnych spotkań z biblioteką w Wyrzece, w piątek 16 lipca br. dzieci kolejny raz spotkały się w plenerze, tym razem z teatrzykiem Kamishibai.

Kamishibai można tłumaczyć jako "sztuka papieru". Jest to tradycyjna japońska sztuka opowiadania historii za pomocą ilustracji na planszach, wsuwanych do drewnianej, skrzynki, pełniącej rolę ekranu i obrazującej treść.

Właśnie taką niezwykłą książkę przedstawiła dzisiaj zgromadzonym bibliotekarka Maria Biernat. Opowiadaczka zabrała słuchaczy w podróż do gorącej Afryki. Na podstawie książki obrazkowej Rafała Witka pt. Gadatliwy ptak Narina, dzieci przybliżyły sobie realia życia swoich rówieśników  w dalekim świecie i poznały głównych bohaterów – Akiki i Dembe oraz ptaka Narinę. Opowiadanie kończy pozytywne przesłanie o tym, że można odmienić na lepsze życie innych poprzez zbiorowe nagłośnienie w swoim mieście problemu.

Tak bliskie spotkanie z liberaturą rozwija koncentracje i wzmaga skupienie słuchaczy. Większość dzieci po raz pierwszy poznała historię przekazaną w artystyczny sposób.

Po prezentacji planszowej i podsumowaniu przekazanych treści, Pani Maria zachęciła dzieci do przekazania zapamiętanych treści farbą i pędzlami na papierze. 

Już za tydzień w Wyrzece odbędą się rywalizacje i pojedynki mistrzów.

(M.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%