Zamknij
REKLAMA

KWG Zbrudzewianki zaprasza na Festyn w ramach Narodowego Programu Szczepień

11:03, 09.09.2021 | M.M
Skomentuj
REKLAMA

Koło Gospodyń Wiejskich Zbrudzewianki powstało w listopadzie 2019 r. Na chwilę obecną liczy 17 członków. Zbrudzewianki zawsze chętnie angażują się w zbiórki charytatywne oraz projekty kulturalne. Ostatnio brały udział m.in. w zbiórce żywności dla Domu Dziecka oraz tworzeniu metalowego serca na nakrętki. Często śremianie mają okazję na skosztowanie ich pysznych wypieków. Podczas tegorocznego Kulturalnego Zakończenia Lata w ogrodzie Śremskiego Ośrodka Kultury szybko wyprzedane zostały ich wszystkie wyroby.

Niestety z uwagi na wybuch epidemii przez długi czas działalność Zbrudzewianek została ograniczona, gdyż niemożliwa była organizacja zebrań. Właśnie dlatego Zbrudzewianki postanowiły skorzystać z możliwości otrzymania rządowego wsparcia finansowego na organizację wydarzeń promujących szczepienia przeciwko Covid-19.

KGW ze Zbrudzewa bierze udział w akcji #SzczepimySię z KGW, której celem jest promocja szczepień. W ramach funduszu na pokrycie kosztów organizacji lokalnego Festynu Koło otrzyma 8 tys. zł. Gmina Śrem udostępniła z przeznaczeniem na Festyn teren przy świetlicy wiejskiej w Zbrudzewie.

W ostatnim czasie nie było dożynek ani żadnych imprez w naszym regionie. Społeczeństwo jest spragnione rozrywki. Postanowiłyśmy skorzystać z możliwości i zorganizować integrujący Festyn. Naszym głównym celem jest zapewnienie rozrywki i dostarczenie pozytywnych wrażeń. Podczas Festynu oczywiście będzie możliwość zaszczepienia się w Mobilnym Punkcie Szczepień. Zapraszamy na wydarzenie wszystkich mieszkańców Zbrudzewa i okolic! - wyjaśniła cel Festynu Zbrudzewianka Agata Maciejewska.

Festyn Rodzinny w ramach Narodowego Programu Szczepień odbędzie się w sobotę 18 września przy świetlicy wiejskiej (ul. Długa 1A, Zbrudzewo).

W godzinach 10.00 - 15.00 będzie możliwość zaszczepienia się przeciwko Covid-19 bez wcześniejszego zapisywania w Mobilnym Punkcie Szczepień jednodawkową szczepionką firmy Johnson & Johnson. Zaszczepieni otrzymają drobne upominki.

Dla dzieci będą czekać atrakcje tj. dmuchańce, zaplatanie warkoczyków, tatuaże oraz wiele innych.  Cała strefa dla dzieci w godz. 13.00 - 18.00 będzie bezpłatna. 

Ze strony gastronomicznej GW Zbrudzewianki przygotowało poczęstunek w postaci kawy oraz własnych wypieków. Poza tym do zakupienia będą m.in. wata, popcorn, ogórek ze smalcem i kiełbaski z grilla. 

W planie są też gry i konkursy z nagrodami oraz loteria fantowa. Wygrać będzie można atrakcyjne nagrody zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.

Nie zabraknie też mocnych wrażeń i części edukacyjnej. Strażacy z OSP Niesłabin zaprezentują pokaz pierwszej pomocy.

W sobotę w godz. 15.00 - 18.00 klimatyczne zwiedzanie wsi Zbrudzewo zapewni zaprzężona bryczka z Kawcza. Niedługi przejazd po okolicach pozwoli na odkrycie uroków wsi i odpoczynek.

Ostatnia część wydarzenia to zabawa taneczna z DJ Arkiem, która rozpocznie się do godz. 18.00 i potrwa aż do godz. 1.00!

(M.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%