Zamknij
REKLAMA

Dzień Nochowa 2021. Tak w sobotę świętowali mieszkańcy!

10:59, 13.09.2021 | M.M
Skomentuj
REKLAMA

Hucznie obchody Dnia Nochowa 2021 odbyły się w sobotę 11 września br.

Przed godz. 17.00 na terenie Centrum Rekreacyjno - Sportowego w Nochowie zebrali się pierwsi chcący uczcić dzień wsi. Na gości czekało wiele atrakcji. Były to m.in. stoiska z zabawkami i festynowymi gadżetami, wybieg z kozami, darmowe dmuchańce dla dzieci oraz przygotowane przez mieszkańców Nochowa placki i kiełbaski z grilla. 

Sołtys Bartek Skrzypczak powitał wszystkich zgromadzonych i poprowadził wydarzenie do samego końca.

Okazało się, że na początku festynu jakiś "wandal" podpalił balot siana. Strażacy z OSP Wyrzeka szybko przybyli na miejsce zdarzenia i zaprezentowali popis umiejętności gaśniczych. Po pokazie była możliwość zwiedzenia wozu bojowego oraz jego wyposażenia.

Następnie ze wpadającą w ucho grą na saksofonie wystąpiła Magdalena z ogniska Tomka Walewskiego. Kolejnych muzycznych wrażeń dostarczyły dziewczyny ze Studia Piosenki Melody trenowane przez Julię Bartkowiak. 

Po występach "Wuja Bartii" rozpoczął animacje dla dzieci. Młodzi mieszkańcy wspólnie śpiewali, tańczyli i świetnie się bawili. 

Ok godz. 19.00 odbyły się Mistrzostwa Dojenia Krowy na Czas. Zawodnicy rywalizowali w 3 kategoriach: mężczyźni, kobiety i dzieci. Nagrodzeni zostali najlepsi w każdej z trzech kategorii. Pomimo że panie na dojenie miały tylko 50 sekund (o 10 mniej niż mężczyźni) to jedna z uczestniczek, Pani Hania wynikiem 800 ml bezkonkurencyjnie pobiła wszystkich i tym samym zawstydziła panów.

Po zachodzie słońca przyszedł czas na zapowiedzianą dyskotekę. Na parkiecie szybko zebrały się pierwsze pary chętne potańczyć do muzyki lat 60, 70 oraz disco polo. Kiedy strefę taneczną przejęła młodzież DJ grał muzykę klubową. 

Impreza zakończyła się ok godz. 3.00. Zdaniem uczestników, Dzień Nochowa był bardzo udany. Mieszkańcy już czekają na kolejne wydarzenia.

W sobotę pogoda od samego rana nie była sprzyjająca. Na szczęście wszystko udało się zrealizować zgodnie z planem i mogliśmy hucznie świętować dzień naszej pięknej wsi Nochowo. Cieszę się, że było tak duże zainteresowanie i mogliśmy bawić się w tak licznym gronie! - zrelacjonował sołtys Bartek Skrzypczak.

(M.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%