Zamknij
REKLAMA

Mieszkańcy Wyrzeki bawili się na wysokim poziomie podczas Nocy Bibliotek 2021

15:31, 11.10.2021 | M.M
Skomentuj
REKLAMA

Mieszkańcy Wyrzeki oraz okolicznych wsi bardzo lubią spędzać wspólnie czas w miejscowej filii Biblioteki Publicznej im. Heliodora Święcickiego w Śremie.

Biblioteka współpracuje z instytucjami tj. Koła Gospodyń Wiejskich, Rada Sołecka, Ochotnicza Straż Pożarna, szkoły i przedszkola, dzięki czemu na bibliotecznych wydarzeniach nigdy nie jest nudno. 

W sobotę 9 października br. w bibliotece w Wyrzece obchodzono "Noc Bibliotek". O godz. 16.00 rozpoczęła się noc z bibliotekę. Wszyscy zainteresowani zebrali się przed biblioteką i dla sportu odbyli spacer pod hasłem "Marsz po zdrowie" prowadzony przez Agnieszkę Golak. Następnie, aby przeciągnąć sportowy nastrój na sali w Domu Ludowym zajęcia ruchowe przeprowadziła Sylwia Sapuła.

Po godz. 18.00 przyszedł czas na "Stację-recytację" oraz "Stację-piosenkę". Dzięki strażakom OSP Wyrzeka mieszkańcy po kolei wchodzili po drabinie na wóz strażacki i z wysokiego poziomu recytowali i śpiewali. Na scenie na wysokim poziomie wystąpili miejscowi recytatorzy sołtys Andrzej Wysocki, mama Klaudia Żurczak, dzieci i młodzież Patryk Wysocki i Wojtek Chełstowski oraz Weronika Nowicka. Pięknie dobrany repertuar wokalny zaprezentowała Marysia Byrtek Każdy za ten wyczyn otrzymał pisemną pochwałę!

Tego wieczoru rodziny bawiły się też przy grach planszowych, a w plastycznym kąciku z jesiennych darów natury tworzyły rękodzieła. Jak zawsze, odbyło się również koło fantowe z nagrodami! Uczestnicy przepytani zostali ze znajomości literatury dla dzieci.

Na zakończenie mieszkańcy zasiedli wygodnie z popcornem i innymi smakołykami w sali biblioteki, gdzie zorganizowano kino. Wyświetlony został film pt. "Operacja Człowiek w czerni". Podczas całego wydarzenia nad dobrym nastrojem czuwała i motywowała do działania bibliotekarka Maria Biernat.

Podczas Nocy Bibliotek 2021 w Wyrzece udowodnili, że czytanie wzmacnia nie tylko wiedzę o świecie i życiu, ale również więzi społeczne, pozytywne relacje, odwagę i umiejętności, zdrowie, siłę i witalność, wyobraźnię oraz dobrą zabawę.

"Serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom - małym i dużym, rodzinom Nocy Bibliotek w Wyrzece za przybycie i aktywny udział. Pani Ani W. za ciepły popcorn, Pani Mieczysławie Ł. za smaczne jabłka, Marysi B. za nagłośnienie, Nikodemowi za piękny jesienny stolik, Pani Anecie Wiśniewskiej, Kamili Jurdze, firmie Heaven i Major za Bajkowo-filmowe koło fantowe pełne nagród. Osobne gorące podziękowanie dla OSP Wyrzeka Piotr Waszak, Dawid Wiśniewski i Tomasz Korba oraz KGW Wyrzeka za dobrą współpracę i okazaną pomoc" - dziękuje Maria Biernat.

(M.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%