Zamknij
REKLAMA

13 października to Dzień Ratownictwa Medycznego!

13:10, 13.10.2021 | M.M
Skomentuj
REKLAMA

13 października przypada Dzień Ratownictwa Medycznego. Święto to zostało powołane Ustawą z dnia 8 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym. Nie jest to dzień wolny od pracy.

Jak każdy wie, ratownicy medyczni wykonują trudną, odpowiedzialną i stresującą pracę. Aby udzielić pomocy innym, nierzadko ryzykują własne życie. To właśnie oni są pierwszymi na miejscach wypadków.

W Polsce funkcjonuje specjalnie powołany system o nazwie Państwowe Ratownictwo Medyczne (PRM), który ma za zadanie udzielanie pomocy medycznej osobom znajdującym się w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego.

W skład systemu wchodzą zespoły ratownictwa medycznego (ZRM): karetki typu S (specjalistyczne) i P (podstawowe), Lotnicze Pogotowie Ratunkowe (HEMS) oraz szpitalne oddziały ratunkowe (SOR).

W Szpitalu im. Tadeusza Malińskiego w Śremie powołane zostały dwa zespoły ratownictwa medycznego (specjalistyczny i podstawowy), które działają na zlecenie dyspozytorni medycznych – 999/112. Dodatkowo całodobowo pełni dyżur zespół transportu szpitalnego, który zajmuje się transportem chorych do innych jednostek specjalistycznych.

(M.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%