Zamknij
REKLAMA

Sobotni wieczór w Muzeum Śremskim był wyjątkowo okazały

19:40, 22.01.2022 | M.M.
Skomentuj
REKLAMA

Dzisiaj 22 stycznia w Muzeum Śremskim było bardzo uroczyście, wręcz wyjątkowo! Odbył się galowy Koncert Noworoczny.

Pierwsza pula biletów błyskawicznie została wyprzedana. Zainteresowanie wydarzeniem było na tyle duże, że organizatorzy zadecydowali o uruchomieniu dodatkowej godziny. Pierwszy koncert odbył się o godz. 16.00, a następny o 19.30.

Na scenie wystąpili obdarzeni wspaniałymi głosami artyści: 

Mirosław Niewiadomski – tenor prezentujący niezwykłą elegancję i mocny głęboki głos. Artysta doskonale czuje się w utworach muzyki estradowej. Solista projektu 10 tenorów.

Ksenia Shaushyswilli – artystka z gruzińskimi korzeniami pochodząca z Białorusi, lecz mieszkająca w Polsce. Obdarzona jest wdziękiem i scenicznym temperamentem, które ujmują publiczność zarówno kunsztem wokalnym, jak i interpretacją utworów.

Emilia Zielińska – solistka o wielkim talencie, anielskim głosie i czarującej osobowości. W swoim dorobku artystycznym ma kreacje wielu postaci teatralnych oraz koncerty z filharmoniami. Występowała m.in. podczas koncertu dla Ojca Świętego Jana Pawła II w Sali Klementyńskiej w Watykanie.

Mariusz Adam Ruta – tenor młodego pokolenia łączący skromność z dostojnością. Artysta koncertuje się na działalności na terenie kraju oraz poza jego granicami. Ceniony jest przez publiczność za wspaniałe wykonania operetkowe i utwory muzyki światowej. Jest także solistą projektu 10 tenorów.

Występującym towarzyszył zespół kameralny BOGNABAND. Muzycy poza współpracą z solistami prowadzą własną działalność koncertową. Związani są także z Teatrem Wielkim i Muzycznym w Łodzi, Filharmonią i Akademią Muzyczną w Łodzi.

Podczas koncertu goście usłyszeli melodie najsłynniejszych operetkowych arii, czardasze zabarwione węgierskim folklorem i cygańską nutą, a także największe światowe szlagiery musicalowe i festiwalowe.

Koncert poprowadziła Renata Brukiewicz, która jest ekspertem z zakresu etykiety i savoir-vivre. Szykiem i elegancką wprowadziła gości w galowy i wyjątkowy klimat. 

(M.M.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

ZofiaZofia

1 0

Brawo organizatorzy, przepiękny występ !!! 16:57, 26.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%