Zamknij
REKLAMA

Rozstrzygnięcie konkursu "Projekt futurystycznego roweru". Najlepsi otrzymali hulajnogi elektryczne!

16.40, 20.06.2022 M.M.
Skomentuj
REKLAMA

Tak właśnie dzieci wyobrażają sobie futurystyczne i bezpieczne rowery. Swoje prace plastyczne zgłosiły do konkursu. Troje uczestników, którzy wykonali najlepsze prace otrzymali hulajnogi elektryczne. Oprócz tego było także kilka innych równie atrakcyjnych nagród. 

W poniedziałek 20 czerwca odbyło się oficjalne rozstrzygnięcie konkursu pn. "Rowerem bezpiecznie". Uczestnicy, czyli uczniowie szkół podstawowych z gminy Śrem przybyli wraz z nauczycielami do Klub Relax. Udział w spotkaniu wzięli też m.in. Komendant Powiatowy Policji w Śremie insp. Sławomir Jądrzak, Przewodniczący Rady Programu Bezpiecznie Miasto w Śremie i jednocześnie Zastępca Burmistrza Śremu Bartosz Żeleźny.

W tym roku była to już 13. edycja akcji "Rowerem bezpiecznie", która od lat jest wspólnym dziełem: Klubu Relax, Komendy Powiatowej Policji w Śremie, Rady Programu Bezpieczne Miasto i Urzędu Miejskiego w Śremie, Firmy Green Bike Mega Store, Unii Gospodarczej Regionu Śremskiego - Śremskiego Ośrodka Wspierania Małej Przedsiębiorczości, Śremskiej Grupy Nieustannych Optymistów "Krówka Mała", firmy Jazet w Śremie i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Poznaniu, 

W ramach całej akcji odbyły się 4 spotkania edukacyjne dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych gminy Śrem. Policjanci rozmawiali z nimi o obowiązkowym wyposażeniu rowerów, przepisach dotyczących ruchu rowerów, przygotowaniu jednośladów do sezonu, szlakach rowerowych w okolicy i pierwszej pomocy. Dzieci zostały zaproszone do udziału w konkursie plastycznym pn. "Projekt futurystycznego roweru". Właśnie teraz odbyło się rozstrzygnięcie i nagrodzenie laureatów. 

Nagrody i upominki ufundowane zostały ze środków finansowych Rady Programu Bezpieczne Miasto i Urzędu Miejskiego w Śremie. W sumie wpłynęło 40 prac konkursowych ze szkół podstawowych w gminie Śrem. Jury w Wojciech Majchrzak, Elżbieta Kowalak, asp. szt. Krzysztof Tomaszewski i podinsp. Ewa Kasińska wyłoniło najlepsze prace.

Pierwsze miejsce zajął Filip Kleiber z Zespołu Szkół Katolickich w Śremie. Drugi na podium był Jakub Dutkowiak ze Szkoły Podstawowej w Zbrudzewie. Trzecie miejsce zdobyła Zuzanna Lewandowska ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Śremie. 

Wyróżnienia zdobyli: Zosia Binkowska z Zespołu Szkół Katolickich w Śremie oraz Michał Chwiłkowski i Lena Chybka ze Szkoły Podstawowej w Zbrudzewie.

(M.M.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%