Zamknij
REKLAMA

Wraca tradycyjny Dzień Korbola! Już 2 października rozstrzygnięcie konkursu w Grzybnie

15.00, 20.09.2022 . Aktualizacja: 09.47, 21.09.2022
Skomentuj zdj. arch.
REKLAMA

To już XI Konkurs Uprawy Dyń Olbrzymich! Tym razem nic nie stoi na przeszkodzie i można już zorganizować tradycyjne wydarzenie z udziałem publiczności. Po 2-letniej pandemicznej przerwie wraca Dzień Korbola! Wydarzenie odbędzie się 2 października w Zespole Szkół Rolniczych w Grzybnie. 

Bez wątpienia wszyscy w regionie uwielbiają Dzień Korbola! Specjalnie na coroczny konkurs dyń olbrzymich przyjeżdżają ludzie z całej Polski. Ostatnie dwie edycje niestety z powodu pandemii odbyły się w skromnym gronie. Teraz możliwy jest już powrót do wielkiego, efektownego wydarzenia. Już w niedzielę 2 października na terenie Zespołu Szkół Rolniczych w Grzybnie będzie można podziwiać prawdziwe giganty! Przygotowania idą pełną parą. Uczestnicy konkursu zgłaszają swoje okazy.

W ubiegłym roku najcięższy korbol ważył 635 kilogramów. Jego właścicielem był Mariusz Olszewski z Kamionek. Kolejne pokaźne dynie ważyły 416 kg – właściciel Błażej Skiba z Grzybna oraz 292 kg – właściciel Marcin Brylowski Kartuzy (centrum Kaszub).

[CGK]598[/CGK]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%