Zamknij

Lena Jankowiak została brązową medalistką Mistrzostw Polski kadetek w Wałbrzychu

08:30, 30.04.2024 .
Skomentuj zdj, ŚKB Warta zdj, ŚKB Warta

Kolejne doświadczenie dla śremskich bokserów. Z kolei dla Leny Jankowiak jest to nowy medal do kolekcji. Śremscy zawodnicy reprezentowali nasz region na ogólnopolskiej olimpiadzie na Dolnym Śląsku.

Organizatorem finałów XXX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych DOLNY ŚLĄSK 2024 była Dolnośląska Federacja Sportu we współpracy z Dolnośląskim Okręgowym Związkiem Bokserskim i przy nadzorze sportowym Polskiego Związku Bokserskiego. W zawodach wzięli udział zawodnicy i zawodniczki w wieku 15-16 lat. Turniej miał na celu wyłonienie najlepszych pięściarzy wśród dziewczyn oraz chłopców w kraju w kategorii kadet.

W zawodach finałowych OOM wystartowało 8 zawodniczek i 16 zawodników w każdej wadze. Zgodnie z regulaminem sportowym PZB w walkach obowiązywały 3 rundy po 2 minuty z 1-minutowymi przerwami. Zawody przeprowadzono w systemie pucharowym. Zestawienie walczących par ustalono drogą losowania.

W turnieju wzięło udział dwóch reprezentantów Śremskiego Klubu Bokserskiego WARTA. Był z nimi trener Patryk Klupś.

Emil Konieczny trafił na mocnego zawodnika w pierwszej walce i przegrał jednogłośnie na punkty odpadając z turnieju w kategorii 57 kg. Lena Jankowiak w kategorii 60 kg weszła do strefy medalowej, ale przegrała walkę o finał z lepiej dysponowaną tego dnia zawodniczką z klubu Szamotuły Boxing Team. Lena zdobyła brązowy medal.