Zamknij

Emocji nie brakowało. Oberwało się komentatorowi politycznemu

08:22, 23.02.2019 | J.K
REKLAMA
Skomentuj

Wczoraj odbyła się  V sesja rady powiatu. Głównymi tematami dyskusji były Pysząca oraz dodatki motywacyjne dla nauczycieli.

Na sesji obecnych było 15 radnych, zabrakło Elżbiety Michalskiej (KWW Zenona Jahnsa) oraz Artura Bielawskiego (PO). Po jednogłośnym przegłosowaniu uchwał zaplanowanych na dzisiejsze posiedzenie dyskusję zdominował temat Pyszącej. Radni Tomasz Klaczyński, Paweł Wojna oraz Wojciech Zajler (wszyscy PiS) dopytywali Starostę o działania w sprawie wysypiska, przyczyny powstałego problemu i wpływu zwiezionych odpadów na środowisko.

Starosta stwierdził, że problemem zajmuje się osobiście i wobec braku efektów wysyłanych w ostatnich miesiącach pism podejmuje działania mające na celu bezpośrednie spotkania, czego efektem są rozmowy z Wojewodą, podsekretarzem stanu w Ministerstwie Środowiska oraz Głównym Inspektorem Ochrony Środowiska. „Należy sobie zdawać sprawę, że to jest problem bardzo złożony. To nie będzie takie proste jak niekiedy słyszymy, że gdzieś ktoś do kogoś napisze i natychmiast problem już jest rozwiązany, albo zaczął być rozwiązywany.” - stwierdził Jahns.

Jak mogliśmy usłyszeć – obecnie podejmowane są działania w celu wyegzekwowania od firmy SANBUD usunięcia odpadów, choć Starosta przypuszcza, że mogą być one nieskuteczne – stąd równoległy kontakt z Wojewodą i organami państwa. Starosta wspomniał też, że istotna jest wiedza co znajduje się na wysypisku, gdyż nie można zwracać się o pomoc, jeżeli nie zna się metody i kosztów rozwiązywania problemu. Próbowano znaleźć firmę, która dokonałaby takiej oceny, jednak dotychczas żadna nie chciała się tego podjąć.

Emocje na sesji wzbudził także temat dodatków motywacyjnych dla nauczycieli poruszony przez radnego Emila Majsnera (Kukiz'15), któremu Starosta zarzucał działanie z inspiracji lokalnego komentatora politycznego Piotra Hoffmanna, a także nieudana próba zabrania głosu przez Mirosława Piaseckiego (Kukiz'15), który chciał wystąpić jako asystent społeczny posła Bartosza Józwiaka. Przewodniczący rady Marcin Szydłowski (KWW Zenona Jahnsa) powołując się na obowiązujące przepisy jednak odmówił.

Do obu tematów powrócimy.

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (2)

obserwatorobserwator

0 0

Od dłuższego czasu samorządowcy śremscy którzy są winni szukają pomocy u tych których nie lubią.A może marszałek po nich pozamiata. 14:53, 26.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

relimrelim

1 0

Sremscy samorządowcy???? To ludzie, którzy nie mogą i nie potrafią nic powiedzieć "od siebie". Po prostu są zależni od Lewandowskiego! Zapytajcie ich dlaczego nie było sesji w lutym???? 21:59, 02.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© portalsremski.pl | Prawa zastrzeżone