Zamknij
REKLAMA

W Śremskim szpitalu zajęte są wszystkie łóżka dla pacjentów Covid-19

11:49, 07.04.2021 | M.M
Skomentuj
REKLAMA

W Szpitalu Powiatowym im. Tadeusza Malińskiego w Śremie utworzono specjalne, trzy oddziały dla pacjentów zakażonych wirusem Covid-19. Ostatni z nich otworzono 1 kwietnia br. w miejscu Rehabilitacji Neurologicznej, której działalność została tymczasowo zawieszona na rzecz pomocy pacjentów Covid-19.

Po wydaniu decyzji wojewody, trzeci oddział utworzono zaledwie w ciągu kilku dni. Do prac należało m.in. powstanie śluz, zorganizowanie reduktorów do tlenu i zwiększenie wydajność instalacji tlenowej.

Aktualnie w szpitalu dla pacjentów Covid-19 przeznaczonych jest łącznie 86 łóżek (w tym 7 obserwacyjnych i 5 respiratorowych).
Od dnia powstania oddziału obserwuje się tendencję wzrostową ilości zajętych łóżek. Oprócz mieszkańców powiatu śremskiego, na oddziały covidowe trafiają również pacjenci z sąsiednich powiatów. Wszystkie łóżka niemal cały czas są użytkowane. Zdarza się kilka wolnych sztuk tylko w czasie rotacji pacjentów.
Na dzień dzisiejszy wszystkie łóżka dla pacjentów Covid-19 są zajęte.

Personel szpitala w większości jest już zaszczepiony i w pełnej gotowości do niesienia pomocy osobom zakażonym koronawirusem. 
Zarząd planuje zwiększyć wydajność punktu szczepień, która obecnie wynosi ok. 150 - 180 osób dziennie. Docelowo wydajność ma być dwa razy większa. 
 

(M.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%