Zamknij
REKLAMA

Ekogroszek w okazyjnej cenie? Dał się skusić, kupił kilka ton i stracił wiele pieniędzy. Uwaga!

12.00, 15.09.2022 Redakcja/ Źródło: KMP Leszno
Skomentuj
REKLAMA

Policja apeluje o ostrożność przy zakupie opału w atrakcyjnych cenach. Mieszkańcy skuszeni okazją kupują surowce z niesprawdzonych źródeł. Oszuści zwiększają też swoją wiarygodność wykorzystując dane istniejących firm i podszywając się pod nie. Ofiarą tego procederu ostatnio padł mieszkaniec gminy Bojanowo. Mężczyzna zakupił kilka ton ekogroszku. Opału, ani swoich pieniędzy już nie zobaczył...

Do leszczyńskiej Policji zgłosił się 34-letni mieszkaniec gminy Bojanowo, który został oszukany podczas zakupu ekogroszku przez internet. Jak wyjaśnił, zakupił przez Internet kilka ton opału. Zapłacił za niego przelewem ponad 4 tys. zł. Sprzedający w nazwie posiadał skrót jednego ze znanych przedsiębiorstw górniczych, czym wzbudził zaufanie ofiary. Niestety klient nie otrzymał zamówionego towaru. Zwrotu pieniędzy także nie dostał. Na dodatek nie ma żadnej możliwości skontaktowania się z rzekomym sprzedawcą. Sklep nie posiada numeru REGON oraz NIP.

Policjanci przestrzegają przed fałszywymi stronami internetowymi oferującymi na sprzedaż opał w atrakcyjnych cenach, niejednokrotnie z darmową usługą transportu.

- Uważajmy na oferty nie posiadające numerów kontaktowych do sprzedawcy, gdzie nie ma możliwości osobistego odbioru opału, a płatność jest możliwa tylko przelewem lub wymagana jest zaliczka. Oszuści budują swoją wiarygodność w internecie, a po otrzymaniu przelewu kontakt z nimi urywa się - alaermuje Policja. 

Należy unikać wszelkich ogłoszeń internetowych oferujących opał w promocyjnej cenie. Najbezpieczniej jest zamawiać towar z możliwością zapłaty przy odbiorze, szczególnie kiedy w grę wchodzą duże kwoty pieniędzy. Warto też sprawdzać opinie wystawione na temat sprzedawcy.

(Redakcja/ Źródło: KMP Leszno)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%