Około godziny 9:30 mieszkańcy wschodnich części Wielkopolski usłyszeli charakterystyczne huki i odczuli falę uderzeniową. Jak wyjaśniła konińska policja, zjawisko było wynikiem przelotu samolotów Sił Sojuszniczych RP, które przekroczyły barierę dźwięku.
Komenda Miejska Policji w Koninie wydała oficjalny komunikat, w którym poinformowała, że huki słyszane w różnych częściach wielkopolski były efektem przelotu samolotów Sił Sojuszniczych Rzeczypospolitej Polskiej. Maszyny przekroczyły podczas lotu barierę dźwięku, co spowodowało powstanie charakterystycznego gromu dźwiękowego.
mjr Iwona Grześkowiak, rzecznik 33. Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu potwierdziła w rozmowie z portalem LM.pl, że były to trzy Eurofightery
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu portalsremski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas lub użyj przycisku Zgłoś komentarz