Śremscy policjanci wyjaśniają okoliczności niebezpiecznego zdarzenia, do którego doszło w minioną sobotę około godziny 8:30 na jednej z ulic Książa Wielkopolskiego. Przez nieodpowiedzialne zachowanie użytkownika hulajnogi elektrycznej, do szpitala trafił kierowca jednośladu.
Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Śremie, 40-letni mężczyzna jadący hulajnogą elektryczną podczas skrętu w lewo zajechał drogę prawidłowo jadącemu motocykliście.
50-letni kierowca motocykla, podróżujący z pasażerką, wykazał się szybką reakcją. Chcąc uniknąć bezpośredniego zderzenia z hulajnogą, gwałtownie zahamował i odbił w bok. Niestety, manewr ten doprowadził do wywrócenia się maszyny.
W wyniku upadku motocyklista doznał złamania żebra oraz stłuczenia obojczyka, przez co został przetransportowany do szpitala w Śremie. Jadącej z nim kobiecie na szczęście nic się nie stało. Badanie alkomatem wykazało, że wszyscy uczestnicy wypadku byli trzeźwi.
Sprawą zajmuje się teraz Wydział Kryminalny, a zebrany materiał dowodowy zostanie przekazany do sądu. Przy okazji tego zdarzenia policjanci apelują o rozsądek i przypominają, że maksymalna przepisowa prędkość hulajnogą to 20 km/h.
::addons{"type":"alert"}
::addons{"type":"facebook-encouragement"}
::news{"type":"see-also","item":"89315"}
::news{"type":"see-also","item":"89288"}
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu portalsremski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas lub użyj przycisku Zgłoś komentarz