Zamknij

Śmierć czeka za rogiem. Na nieuważnych!

07:50, 30.01.2019 | J.K
REKLAMA
Skomentuj

Spieszymy się do pracy, do szkoły, na trening, do kościoła, a czasem po prostu chcemy zaoszczędzić czas. Zwykle są to nieznaczne sekundy, chwila, która może odebrać życie nam i innym. Wiele osób każdego dnia łamie przepisy ruchu drogowego. Jedzie z nadmierną prędkością(często niedostosowaną do warunków pogodowych), rozmawia podczas jazdy przez telefon komórkowy lub prowadzi pojazd pod wpływem alkoholu. Jednak nie tylko kierowcy powodują wypadki na drogach. Często winę ponoszą piesi, którzy lekceważąc przepisy przechodzą w miejscach niedozwolonych, wtargnęli na pasy bez namysłu bądź idą po prostu po jezdni( najniebezpieczniejsi poruszają się po zmroku bez kamizelek odblaskowych).

Cały czas w mediach słychać doniesienia o wypadkach w których uczestniczyli piesi. Najczęstszą przyczyną było właśnie przejście przez pieszego w miejscu niewyznaczonym do tego. Przechodniom wydaje się, że nic nie jedzie lub auto jest daleko. Chęć szybkiego przekroczenia jezdni kończy się wówczas nieszczęściem. W spotkaniu z autem człowiek ma niewielkie szanse, by wyjść z tego bez urazu. Prędkość oraz siła jakiej pojazd nabiera potęguje efekt. Nawet lekkie uderzenie a niefortunne może człowieka zabić. Wiele osób z tego powodu kończy o kulach lub na wózkach inwalidzkich. Przejście w miejscu niedozwolonym to również złamanie przepisów. Za takie wykroczenia grozi kara od 50 do nawet kilkuset złotych mandatu. Czasem warto zastanowić się dwa razy czy warto ryzykować czas, pieniądze, a przede wszystkim życie. Bo wchodząc na jezdnie ryzykujemy zdrowie swoje i innych.

Policjanci na terenie całej Polski przeprowadzali akcję NURD(Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego). W ramach akcji policjanci ze śremskiej komendy „wylegitymowali 138 osób, skontrolowali 68 pojazdów i ujawnili 55 wykroczeń popełnionych przez pieszych”. Akcja miała za zadanie przestrzec przed łamaniem przepisów ruchu drogowego, by uświadomić użytkownikom ruchu drogowego zagrożenia.

 

 

Dane ze strony KPP Śrem.

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© portalsremski.pl | Prawa zastrzeżone