Zamknij
REKLAMA

Okradł garaż, teraz odpowie przed sądem

10:20, 03.04.2019 | J.K
Skomentuj
REKLAMA

Kryminalni ze Śremu namierzyli i zatrzymali 23-letniego złodzieja, który z garażu na terenie prywatnej posesji ukradł elektronarzędzia i sprzęt wędkarski. Skradzione mienie już wróciło do właściciela, a amator cudzej własności usłyszał zarzut i został przesłuchany. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

28 marca br. policjanci z Wydziału Kryminalnego zainteresowali się informacją o tym, że w Śremie znany im, 23-latek, wcześniej notowany w związku z licznymi kradzieżami, oferuje różnym osobom sprzedaż elektronarzędzi i sprzętu wędkarskiego. Funkcjonariusze postanowili to sprawdzić.

Okazało się, że przypuszczenia czujnych kryminalnych potwierdziły się i 23-latek próbował sprzedawać przedmioty, które wcześniej ukradł z niezabezpieczonego garażu w Śremie.

Z ustaleń policjantów wynika, że 25 marca br., około godz. 22.00, młody mężczyzna wszedł na teren prywatnej posesji w Śremie i dostał się do garażu, który nie był zakluczony. Złodziej ukradł z niego różne elektronarzędzia, sprzęt wędkarski i łyżworolki, w sumie przedmioty o łącznej wartości 1 100 złotych. Następnie szybko sprzedał sprzęt wędkarski i łyżworolki swojemu sąsiadowi.

23-letni amator cudzego mienia został zatrzymany i usłyszał zarzut kradzieży. Przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Kryminalni odzyskali wszystkie skradzione przez niego rzeczy, które już wróciły do właściciela.

Funkcjonariusze apelują do mieszkańców o czujność, zwracają uwagę na to, że zachowanie podstawowych środków ostrożności może uchronić nas przed działaniem amatorów cudzej własności. Trzeba pamiętać o tym, że „okazja czyni złodzieja” i często wystarczy wykonać bardzo proste czynności, aby zabezpieczyć mienie.

/ Ewa Kasińska / srem.policja.gov.pl

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA