Zamknij
REKLAMA

Śrem. Zniknęło kilka tysięcy! A miał tylko sprawdzić...

12:47, 27.05.2019 | J.K
Skomentuj
REKLAMA

Niestety, wszystko wskazuje na to, że w Śremie złodziej podający się za pracownika wodociągów okradł starszą mieszkankę Jezioran.

Apelujemy do seniorów o zachowanie rozwagi i ostrożności, bo mogą stać się ofiarą przestępstwa. Krewni osób starszych – dzieci i wnuki, powinni również uświadamiać swoich seniorów o sposobach działania przestępców.

22 maja br., o godz. 14.42, dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o tym, że z mieszkania seniorki, które mieści się w Śremie na Jezioranach, skradziono pieniądze i biżuterię.

Z ustaleń policjantów Wydziału Kryminalnego, którzy zajmują się sprawą wynika, że 21 maja około godz. 13.30 do mieszkającej samotnie starszej kobiety zapukał mężczyzna podający się za „sprawdzającego wodę” pracownika wodociągów. Seniorka wpuściła mężczyznę do mieszkania, a dokładnie do kuchni. Według kobiety miał on około 40 lat, ciemne włosy i około 180 cm wzrostu. Seniorka nie pamięta jak mężczyzna był ubrany, ale miał na sobie kamizelkę odblaskową i przez pół godziny odkręcając baterię sprawdzał stan wody. Mówił, że jest ona żółta, dlatego musi cały czas lecieć. Po upływie około 30 minut z uwagi na dziwne zachowanie mężczyzny i ciągłe sprawdzanie wody, która nie była żółta, seniorka powiedziała, że zawoła sąsiadów. Wówczas „pracownik wodociągów” wyszedł z jej mieszkania i już nie wrócił. Następnego dnia rano kobieta zauważyła, że z portfela, który był w szafce w sypialni, zniknęło 8000 złotych. Wszystko też wskazuje na to, że z sypialni skradziono jeszcze dwie obrączki i że mężczyzna nie działał sam. Kiedy był z seniorką w kuchni ktoś jeszcze wszedł do mieszkania i dokonał kradzieży.

UWAGA!!! - Uważajmy na to kogo wpuszczamy do mieszkania! Rozsądek i rozwaga mogą uchronić nas przed staniem się ofiarą przestępstwa. Natomiast skutki braku czujności mogą być bardzo odczuwalne dla naszego portfela. Krewni osób starszych – dzieci i wnuki, powinni uświadamiać swoich seniorów o sposobach działania przestępców. Im więcej osób będzie wiedziało o tych metodach, tym większa szansa, że złodzieje nie zbiją majątku na naszych oszczędnościach. Apelujemy więc do tych z Państwa, którzy w rodzinie mają osoby starsze, mieszkające samotnie. Trzeba rozmawiać z tymi osobami. One z różnych względów, w większym stopniu, narażone są na działania przestępców.

/ Ewa Kasińska, srem.policja.gov.pl/

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA