Zamknij
REKLAMA

Śrem. Cztery zatrzymania dokumentów! Szybka jazda przez Drzonek...

22:29, 12.08.2019 | J.K
Skomentuj
REKLAMA

Przed nami długi sierpniowy weekend. Policjanci śremskiej drogówki, którzy dbają o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, apelują o rozwagę na drodze. Tylko w ciągu trzech dni zatrzymali oni aż 4 uprawnienia do kierowania piratom drogowym, którzy drastycznie przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym. Niechlubny rekord należał do młodego mieszkańca Gorzowa Wielkopolskiego, który kierując fiatem pędził przez Drzonek z prędkością 113 km/h przy dopuszczalnej 50 km/h.

„Mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym – WAKACJE 2019”, aktualizowana przez Komendę Główną Policji, a publikowana przez Policję w całym kraju, przeraża. Wynika z niej bowiem, że podczas tegorocznych wakacji doszło już w skali kraju do 413 wypadków ze skutkiem śmiertelnym. Pod każdym tym wypadkiem kryje się ludzki dramat! A przed nami jeszcze blisko trzy tygodnie wakacyjnego odpoczynku.

To wszystko przeraża też w kontekście zachowań kierowców, które policjanci obserwują każdego dnia na drogach. Tylko w ciągu trzech dni funkcjonariusze śremskiej drogówki zatrzymali aż 4 uprawnienia do kierowania piratom drogowym, którzy drastycznie przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym.

Zwraca uwagę fakt, że były to osoby młode. Niechlubny rekord należał do 28-letniego mieszkańca Gorzowa Wielkopolskiego, który dziś rano kierując Fiatem Fiorino pędził przez Drzonek z prędkością 113 km/h przy dopuszczalnej 50 km/h. Niewiele mniej na liczniku w piątek, 9 sierpnia, miał w Małachowie 19-latek ze Słowacji, który VW Passatem pędził 110 km/h. Natomiast w sobotę, 10 sierpnia po południu, policjanci drogówki ujawnili kolejnych dwóch piratów drogowych. W Drzonku 20-latek z gminy Dolsk kierując VW Passatem pędził 102 km/h, a w Borgowie 19-latek z Gostynia kierując fordem jechał 105 km/h przy dopuszczalnej 50 km/h.

Wszystkie te osoby straciły prawo jazdy na 3 miesiące i zostały ukarane mandatem karnym w wysokości 400 lub 500 złotych.

Wielu kierowców pędzi nie zważając na bezpieczeństwo swoje oraz innych, a nadmierna prędkość i brawurowa jazda mogą być przyczynami tragedii. Policjanci cały czas zwracają uwagę na to, że przestrzeganie przepisów i szeroko rozumiany rozsądek oraz uwaga za kierownicą naszych pojazdów cały czas obowiązują. Od tego nie ma wakacji.

za: srem.policja.gov.pl   / Ewa Kasińska /

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (2)

JaJa

2 1

Tylko tak dalej. Brawo Policja. Oprócz zatrzymywania prawa jazdy powinno kierować się te osoby na ponowny egzamin. 09:16, 13.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PhiiPhii

1 1

Też mi coś ja przeważnie mam koło setki W miescie 18:13, 13.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA