Zamknij
REKLAMA

Śrem. Podsumowanie akcji znicz.

18:25, 04.11.2019 | J.K
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie podsumowali akcję „Znicz 2019”. Przez cztery dni na terenie powiatu śremskiego doszło jedynie do czterech kolizji drogowych, podczas których nikt nie odniósł obrażeń ciała. Z pewnością duża w tym zasługa policjantów drogówki, którzy cały czas byli na posterunku - ujawnili 81 wykroczeń w ruchu drogowym, w tym aż 69 dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości.

Od 31 października do 3 listopada, czyli przez cztery dni na terenie powiatu śremskiego nie doszło do żadnego wypadku drogowego, a jedynie do czterech drobnych kolizji. Powodem trzech zdarzeń było nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu, a jedno zdarzenie to kolizja ze zwierzęciem.

Można by rzecz, że u nas kierowcy wykazali się czujnością i rozwagą. Jednak na bilans akcji „Znicz” bez wątpienia pracowali też policjanci drogówki, którzy każdego dnia byli na posterunku i ujawnili 81 wykroczeń w ruchu drogowym, w tym aż 69 dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Niestety wielu kierowców wciąż pędzi i nie zważają na bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego. Mundurowi 3 listopada, w Małachowie i Wyrzece, zatrzymali dwa uprawnienia do kierowania piratom drogowym, którzy drastycznie przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym. Podczas akcji „Znicz” funkcjonariusze zatrzymali też 7 dowodów rejestracyjnych za niewłaściwy stan techniczny pojazdów.

Na szczęście, na naszym terenie, nie odnotowaliśmy w tym czasie kierowców pod wpływem alkoholu.

/ Ewa Kasińska / ŁM /

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA