Zamknij
REKLAMA

6 osób zatrzymanych za kradzieże z włamaniem oraz paserstwo

21:17, 25.03.2021 | J.K
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamywali się do domów w gminie Kórnik, skąd kradli głównie pieniądze, biżuterię i drogie zegarki. Jeden z nich został tymczasowo aresztowany, a drugi objęty dozorem policyjnym. Cztery inne osoby, które ustalili policjanci w dalszym toku postępowania, usłyszały zarzut paserstwa.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamania do domów jednorodzinnych w gminie Kórnik. Od kilku miesięcy miejscowi policjanci otrzymywali zgłoszenia od  zaniepokojonych mieszkańców Borówca, Szczytnik, Mościenicy oraz Kórnika o tym, że pod ich nieobecność w domu, zostali okradzeni. Jak się okazało przestępcy zawsze działali w ten sam sposób. Wchodzi do budynku przez okno tarasowe i wynosili głównie pieniądze, biżuterię i drogie - kolekcjonerskie zegarki.

Kryminalni z poznańskiej komendy przy współpracy z policjantami z Komisariatu Policji w Kórniku operacyjnie ustalili dwie osoby, które mogły mieć związek z tymi rabunkami. Mężczyźni zostali zatrzymani 16 grudnia ub. r. na gorącym uczynku, podczas sprzedaży łupu w antykwariacie na poznańskim Starym Mieście.

Pierwszy z nich, 33-latek decyzją sądu został tymczasowo aresztowany, a 23-latek otrzymał dozór policyjny. Podczas przeszukania ich miejsc zamieszkania policjanci zabezpieczyli również inne kosztowności, których łączna wartość wynosiła ponad 150 tys. złotych. Przedmioty te zostały już oddane w ręce prawowitych właścicieli.  

Jak się jednak okazało, to nie był koniec tej sprawy. Na przełomie lutego i marca br. policjanci ustalili kolejne cztery osoby, w tym trzech mężczyzn i kobietę, którzy mieli związek z tymi przestępstwami.

Cała czwórka usłyszała zarzut paserstwa, a 30-latka dodatkowo odpowie za posiadanie narkotyków. Okazało się, że to ona udostępniła złodziejom altanę, gdzie przechowywali przedmioty z kradzieży, a w trakcie przeszukania jej miejsca zamieszkania mundurowi dodatkowo znaleźli tam narkotyki.

Jak zaznaczają policjanci sprawa ma charakter rozwojowy, a lista zarzutów wobec tych osób może być dłuższa.

Marta Mróz/MŚ

za" www.wielkopolska.policja.gov.pl

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%