Zamknij
REKLAMA

Śremscy policjanci ujawnili przeładowaną meblami ciężarówkę

13:50, 02.04.2021 | M.M
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci z grupy SPEED w Drzonku namierzyli przeciążoną meblami ciężarówkę. Mercedes, zamiast dopuszczalne 3,5 tony, ważył ponad 5 ton i był wyraźnie przechylony na jedną stronę. Funkcjonariusze wstrzymali 32-letniemu kierowcy dalszą jazdę do momentu przeładowania nadmiaru ładunku na inny pojazd. Kierujący został również ukarany mandatem.

W miniony wtorek, 30 marca, policjanci śremskiej drogówki z grupy SPEED patrolowali drogę wojewódzką nr 434. Około godz. 08.45 funkcjonariusze w Drzonku zatrzymali do kontroli drogowej ciężarowego mercedesa, który był wyraźnie przechylony na jedną stronę.

Po zważeniu przeładowanego meblami samochodu okazało się, że zamiast dopuszczalne 3,5 tony ważył on 5,1 tony. W tych okolicznościach funkcjonariusze wstrzymali 32-letniemu kierowcy dalszą jazdę do momentu przeładowania nadmiaru ładunku na inny pojazd. Kierujący z powiatu oleśnickiego został też ukarany mandatem karnym.

Policjanci zwracają uwagę na to, że przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu powoduje zagrożenie dla bezpieczeństwa. Samochód ważący zdecydowanie za dużo nie zachowuje się stabilnie w trakcie jazdy, a jego droga hamowania znacznie się wydłuża.

Przed nami Święta Wielkanocne i jak zwykle w tym czasie będzie obowiązywał zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, z wyłączeniem autobusów oraz niektórych innych pojazdów ze względu na rodzaj wykonywanego przewozu. Zakaz będzie obowiązywał:

3 kwietnia 2021 r. (sobota) w godz. 18.00-22.004 kwietnia 2021 r. (niedziela) w godz. 08.00-22.005 kwietnia 2021 r. (poniedziałek) w godz. 08.00-22.00

/ Ewa Kasińska /

(M.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%